Tallinna Linnavaraamet kuulutas välja ehitustööde hanke Tallinna Linnateatri IX kvartali rekonstrueerimiseks, selle teenindamiseks vajalike tehnovõrkude, teede-platside ja haljastuse rajamiseks. Pakkumuste tähtaeg on 28. jaanuar 2021.

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul on Linnateatri suurprojekti eesmärgiks ehitada välja Laia ja Aida tänava vaheline kvartal koos Põrgulava laiendusega, millega saab üks väga oluline osa vanalinnas viimaks korda. „Muinsuskaitselisi piiranguid ja osapoolte soove arvestades rekonstrueeritakse teatri hoonetest ja kahest sisehoovist moodustav piirkond Lai tn 23, Laboratooriumi tn 12/Lai tn 25. Ehitatakse uued hooned, uuendatakse olemasolevaid ja rajatakse uusi teatrisaale, kasutades nüüdisaegseid võimalusi ja tehnikat. Osapooled soovivad maksimaalselt taastada olemasolevaid ajaloolisi hooneid ja võimaldada tulevikus nende eksponeerimist laiemale kasutajaskonnale,“ rääkis Võrk.

„Korralikust suurest mängusaalist on teater unistanud juba oma loomisest peale ja nüüd saab see lõpuks teoks,“ lisas abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Põrgulavast saab omanäoline ja täiesti unikaalne 350 kohaline teatrisaal, mis ühendab kahte erinevat, itaalia ja black box tüüpi saali. Juurde tuleb ka üks täiesti uus black box tüüpi teatrisaal. Sisehoovi rajatakse vabaõhulava, mis võimaldab Linnateatril jätkata suveetenduste traditsiooni. Ka kõik teised mängupaigad tehakse korda. Kogu projekt on samas kavandatud nii, et säiliks Linnateatrile omane intiimne keskkond ja näitlejate vahetu lähedus publikuga.“

Tallinna Linnateatri IX kvartali ehitustööde hanke pakkumuste tähtaeg on 2021. aasta 28. jaanuar kell 11.

2018. aastal korraldasid Tallinna Linnavaraamet ja Tallinna Linnateater koostöös Eesti Arhitektide Liiduga rahvusvahelise arhitektuurivõistluse, millele esitati 13 osalemistaotlust ja ideekavandit. Arhitektuurikonkursi võitis ideekavand pealkirjaga „Paviljon“, mille autorid on Maarja Kask, Ralf Lõoke, Märten Peterson ja Martin McLean arhitektuuribüroost Salto AB OÜ.

Tänavu novembris avati Linnateatri tootmiskompleks (Suur-Sõjamäe 44d), mis oli samuti oluline samm Linnateatri arendusprojekti teekonnal.