Kinnisvaraarendaja Favorte pidas reedel Laki 4 ärihoone sarikapidu. Multifunktsionaalsete äriruumidega hoone valmib juba septembrikuus ja on järjekorras esimene Lucky 4 ärikvartalisse kerkivatest ärimajadest.

Laki 4 ärihoone projektijuhi Risto Tomingu sõnul on Laki tänava arendus sisse saanud uue hoo. „Piirkonnas võetakse järjest maha vanu ajahambast puretud hooneid ja nende asemele ehitatakse kaasaegseid ja energiatõhusaid ärimaju, mis annavad hinnatud äriklastrile uue hingamise,“ ütles ta.

„Lisaks 2100 m² suurusele Laki 4 majale kavatseme lähiaastatel naaberkinnistutele juurde ehitada kokku üle 8000 m² äripinda,“ lausus Toming. Korrastatud saab ka Laki tänava äärne haljasriba, kuhu rajatakse valgustatud kergliiklustee jalakäijate ja ratturite liiklemise hõlbustamiseks.

Laki 4 ärihoonet ehitab Vanalinna Ehitus, mille juhatuse esimehe Kaidur Karba sõnul on ehitustegevus ladusalt kulgenud. „Kuigi lumerohke talv tõi endaga kaasa omajagu väljakutseid, siis oleme suutnud sellega kenasti kohaneda ja oma tegevused ümber korraldada. Koostöö Favorte meeskonnaga on olnud töine ja eesmärgile orienteeritud. Töötame ühtse tiimina ühise eesmärgi nimel ning usun, et hea koostöö peegeldub ka lõpptulemuses ning lõppklientide rahulolus,“ lisas Karba.

Ärihoonet projekteerides on tähelepanu pööratud nii stiilile kui ka funktsionaalsusele ja lõpptulemuses peegeldub nüansirohke ning läbimõeldud lahendus. „Hoone esiküljele annavad aktsenti perforeeritud teraslehtedest valmistatud etteulatuvad fassaadiplaadid, mille taga kulgevad efektsed LED-valgusribad. Kasutatud on ka kõrgeid ja avaraid klaaspindasid, mis annavad esinduslikule üldmuljele viimase lihvi,“ selgitas Arhitektibüroo Korrus arhitekt Sigrit Nasari.

Rõhku on pandud ka äripindade paindlikkusele. „Esimese korruse 4,5 m kõrguse laega müügipinnad on projekteeritud nii, et tänu täiendavate tuleohutuse tingimuste täitmisele on seal võimalik avada ka ladu. Peale selle moodustavad hoone kandeskeemi postid ja talad, seega on ülemiste korruste äripindade suurused ja siseseinad vajadusel hästi kohandatavad,“ iseloomustas Nasari ärihoone funktsionaalsust.

„Tänaseks on välja üüritud pool hoonest ja kõik ettevõtted on kasutanud võimalust sättida tulevast äripinda oma vajadustele vastavaks. Näiteks on võetud kõrvalruumidest pinda juurde, liigendatud äripinda lisavaheseintega ja muud, et ärihoone valmides oleks äriruumide atmosfäär nauditav ja uute üksuste töö sujuv,“ ütles Toming.