5. novembril tutvustas Lasnamäe linnaosa vanem Andres Vään linnaosakogule Lasnamäe 2020. aasta eelarve projekti. Järgmise aasta eelarve on keskendunud eeskätt heakorrale ja noorte tegevuse toetusele. Lisaks alustatakse oluliste linna investeeringutega, nagu näiteks Tallinna haigla, Tondiraba pargi, Sotsiaalkeskuse ning Rahu tee projekteerimisega.

Lasnamäe kogu eelarve maht on ligikaudu 7 miljonit eurot, mis on 500 tuhande võrra enam kui 2019. aastal.

Linnaosa vanem Andres Vään rõhutas, et 2020. aastal antakse stardipauk mitmetele olulistele Lasnamäe suurinvesteeringutele. „Tuleval aastal alustame Tondiraba pargi loomisega, mis kujuneb kõige mitmekülgsemaks ja huvitavamaks rohealaks linnaosas,“ rääkis Andres Vään. „Pargi kogu maksumus on üle nelja miljoni euro. Pargi projekteerimisega alustatakse 2020. aastal ja park peaks valmima 2022. aastaks. Täna aga alustame kogukonnaga ideede korjet, et kujundada ühiselt paik, kus oleks huvitav aega veeta nii lasnamäelastel kui ka meie külalistel,“ sõnas Andres Vään. „Juba käimasolevate arutelude tulemusel kavandatakse parki kogukonna loomaed, kõiki Eesti puid koondav dendropark ja vabaaja veetmiseks ka suur grilli ala,“ rääkis linnaosavanem esimestest ideedest.

Olulisematest investeeringuobjektidest tõi linnaosavanem esile veel Tallinna Haigla, Lasnamäe Sotsiaalkeskuse projekteerimise käivitamise ning Lasnamäe Põhikooli renoveerimise alustamise. 2020. aasta teede investeeringutest väärib märkimist Varraku silla rekonstrueerimine ja Hooldekodu tee kergliiklustee ehitus.

Eelarve lubab korrastada ka märkimisväärses mahus kvartalisiseseid teid, mille nimekiri on veel täpsustamisel.

Järgmisel aastal jätkatakse mänguväljakute uuendamisega. Suurimate mänguväljakute investeeringutena tõi linnaosa vanem esile Vormsi 5, Muhu 8 ja Punane 17.

Linnaosa jätkab panustamist noorte huvitegevusse ja lastekaitsealasesse ennetustöösse.