Stroomi rannahoone arhitektuurivõistlusele laekus kaheksa võistlustööd, mille hulgast žürii valib Stroomi rannaalale sobilikuima.

Oma hinnangu saavad aga esitatud töödele anda ka linlased Põhja-Tallinna linnaosa Facebooki lehel siin või Новости Пыхья-Таллинна lehel siin. Võistlustööd on nähtavad ka linnaosa kodulehel siin

Tallinna linna eesmärk on rajada Stroomi randa kaasaegne ja multifunktsionaalne rannahoone, mis võimaldab aastaringselt pakkuda rannas tegevusi. Muuhulgas avab vaate merele ja rannapargile ning on Põhja-Tallinna piirkonna esindushooneks, vaatamisväärsuseks ja maamärgiks. Praegune, 1996. aastal ehitatud rannahoone lammutatakse, sest selle arhitektuur ja ruumiprogramm ei kasuta ära asukoha täielikku potentsiaali.

„Kuigi žürii on oma otsustes sõltumatu, siis linnaosa vanemana on minu ülesandeks žüriis esindada linnaosa elanike arvamust ja seetõttu olemegi linnaosa Facebooki lehel käivitanud kampaania, kus ootame elanike arvamusi laekunud võistlustöödest. Linnaosavalitsuse eesmärk on luua rannahoone, mis vastaks siinsete elanike soovidele ja vajadustele. Minu isiklikul hinnangul on arhitektid teinud väga head tööd ja eriilmeliste võistlustööde hulgas on mitu head kavandit, mis Stroomi randa sobiksid,“ ütles Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid.

Esimeses etapis esitasid taotluse konkursil osalemiseks 17 arhitektuuribürood, kellest pääses teise vooru viis portfooliote hindamisel enim punkte saanud osalejat 8 erineva tööga. Portfooliovooru hindamiskriteeriumid tõstsid esile arhitektuuribürood, kel on suur avalike hoonete ja avaliku ruumi projekteerimise kogemus ning kelle loomingu kõrget kvaliteeti kinnitavad hulgaliselt arhitektuurikonkurssidelt võidetud auhindu.

Osalejate nimed avalikustatakse võitjate väljakuulutamisel, et tagada võrdne konkurents ja anonüümsus. Parima arhitektuurse lahenduse selgitab välja Tallinna linna esindajaid ja arhitektuurivaldkonna erialaspetsialiste koondav žürii, mille esimeheks on abilinnapea Andrei Novikov.