Põhja-Tallinnas hakatakse lähiajal rekonstrueerima looduskaitse all olevat Kase parki. Sellega seoses ootab Tallinna Linnaplaneerimise Amet linnakodanikelt ettepanekuid ja kommentaare Artes Terrae maastikuarhitektuuribüroo poolt väljatöötatud eskiislahendusele. Ettepanekute esitamise keskkond asub paljudele linnaelanikele juba tuttavas mobiilirakenduses AvaLinn.

„Ehitusprojekti staadiumis saab kodanikelt laekunud ettepanekuid võimaluste piires arvestada, mistõttu ootame linlastelt aktiivset reageerimist. Hea meel on tõdeda, et linlased on meie mobiilsetele seadmetele välja töötatud kaasamisrakenduse avastanud ja seal juba varemgi eelmiste projektide kohta arvamust avaldanud. Viimati oli rakenduses ettepanekute tegemiseks avatud Süsta pargi korrastamise projekt. Planeerijatele on igasugune tagasiside oluline,“ ütles abilinnapea Andrei Novikov.

Kopli, Sepa ja Maleva tänavatega piiritletud Kase park paikneb olemasoleva elukeskkonna ja arendatava Kopli liinide ala vahel. Pargi rekonstrueerimisega luuakse piirkonna praegustele ja tulevastele elanikele mitmekesiste tegevustega atraktiivne puhkeala, samas säilitades ja esile tõstes pargi looduslikku väärtust.

AvaLinna mobiilirakendus töötati välja eesmärgiga avalikustada Tallinna suuremad avaliku ruumi projektid ning kaasata linnakujundusse ka linnaelanikud. Äpp võimaldab lisada sinna järjest uusi uuendamist ja korrastamist vajavaid piirkondi. Äpis saab tutvuda avaliku ruumi lahendusega, edastada omapoolne ettepanek, avaldada poolehoidu või kriitikat, samuti kommenteerida teisi ettepanekuid. Kase pargi projekt on AvaLinnas aktiivne kuni 28. jaanuarini. Rakenduse loomist kaasfinantseeris Euroopa Liit ning see töötati välja Baltic Urban Lab projekti raames.