Maa-amet tegi kättesaadavaks 2017. aasta aeropildistamise alusel valminud värsked ortofotod. Nendega saab tutvuda Maa-ameti kaardirakenduse või avaliku WMS teenuse vahendusel.

2017. aasta kevadiste ja suviste lendudega tehtud aeropiltide alusel valminud värsked ortofotod on nüüd Maa-ameti geoportaalis kõigile nähtavad. Nendega saab tutvuda Maa-ameti kaardirakenduse või avaliku WMS teenuse vahendusel. Ortofotot näeb nii, kui minna viidatud kaardirakendusse ja valida vasakult menüüst „ortofoto“.

Ortofotod on Eestimaa piires erineva eraldusvõimega – tiheasustusaladel on see suurem ja hõredama asustusega aladel väiksem.

10-sentimeetrise eraldusvõimega asulad: Tallinn ja suur osa Harjumaast (Maardu, Viimsi, Lagedi, Loo, Jüri, Vaida, Assaku, Kiili, Luige, Kangru, Saku, Saue, Harku, Tabasalu, Keila, Keila-Joa, Klooga jt), Pärnu, Aegviidu, Aruküla, Raasiku, Aseri, Haljala, Jõgeva, Kadrina, Kehra, Koeru, Kose, Ravila, Kuusalu, Kiiu, Kärdla, Mustvee, Paide, Rakvere, Rapla, Sillamäe, Türi, Vasalemma, Rummu, Väike-Maarja ja Ruhnu saar.

16-sentimeetrise eraldusvõimega asulad: Tartu, Kohtla-Järve, Kiviõli, Lüganuse, Püssi, Narva, Narva-Jõesuu, Haapaslu.

20-sentimeetrise eraldusvõimega kevadine lehevaba lend katab Saaremaad, Muhu ja Kihnu saart, Pärnumaad ning Viljandimaa lääneosa.

25-sentimeetrise eraldusvõimega suvine lend katab Jõgeva-, Tartu-, Põlva-, Võru- ja Valgamaad ning Viljandimaa idaosa. Lisaks aeropildistati kevadel 25-sentimeetrise eraldusvõimega kogu Eesti kagupiir ja suvel 20-sentimeetrise eraldusvõimega Rail Balticu trassi osa, mis jääb Tallinna ümbruse ja Pärnumaa vahele.

Samade lendude käigus kogutud kaldaerofotod on saadaval Maa-ameti fotolaos aadressil www.maaamet.ee/fotoladu. Värskeimate piltide vaatamiseks valige aastaks 2017.

Fotod valmisid SA Keskkonnainvesteeringute Keskus » sihtfinantseerimisel soetatud aerokaameraga Leica ADS100.

Uued ortofotod ulatuse ja eraldusvõime järgi (märkimata alade puhul on ortofotod aastast 2016):

171211 Maa-amet lisas geoportaali 2017. aasta ortofotod 1

WMS teenusesse (http://kaart.maaamet.ee/wms/alus?) on lisatud ka 2017. aasta metsanduslikud valevärvi ortofotod.
Lähiajal saab metsanduslikud ortofotod avaandmete lehelt » ka alla laadida.

Metsanduslike valevärvi otofotode kartogramm lennuaasta järgi:

171211 Maa-amet lisas geoportaali 2017. aasta ortofotod 2

https://www.maaamet.ee/et/uudised/maa-amet-lisas-geoportaali-2017-aasta-ortofotod