Maakri Kvartal OÜ rajab Tallinna südalinna kõrghoonete teemaplaneeringu alale aadressil Maakri tn 19/21 seitsmest hoonest koosneva Maakri Kvartali, sh 30-korruselise maamärgilise tähendusega uue kõrghoone. Kvartali projekteerimis- ja ehitusleping sõlmiti AS Merko Ehitus Eestiga, Merko jätkab ehitust kuni lõpliku valmiduseni. Maakri Kvartali arendust finantseerib Pohjola Pank. Kvartali ankurüürnikud on Pohjola Pank, Seesam Insurance AS ja EfTEN Capital AS.

Kokku investeerib Olav Miilile kuuluv Maakri Kvartal OÜ projekti ligikaudu 50 miljonit eurot. “Tallinna südalinna kerkib pärast 10-aastast pausi jälle uut kvaliteeti loov moodne kõrghoone, mis muudab linna siluetti ja on oluline samm Tallinna kõrghoonete teemaplaneeringu elluviimisel,” ütles Maakri projekti juht Jaan Erelt.

Ärikompleks koosneb kokku seitsmest hoonest: ehitatakse 30-korruseline kõrghoone, 10-korruseline ja 4-korruseline hoone ning rekonstrueeritakse neli 20. sajandi algusest pärinevat 3-4 korruselist arhitektuurimälestist. Maakri Kvartalis on kokku ligi 36 000 m² brutopinda, sealhulgas ligi 21 500 m² üüritavat äripinda. Kvartali ankurüürnikeks on Pohjola Pank, Seesam Insurance AS ja EfTEN Capital AS. Kompleksi luuakse ligi 170 parkimiskohta ning otseühendus Tornimäe maa-aluse parkimismajaga. Kvartali juhtiv arhitekt on Rasmus Tamme ARS Projektist.

Maakri Kvartali arendust nõustava EfTEN Capital AS’i tegevjuht Viljar Arakas lisas, et EfTENil on suur au olla niivõrd olulise projekti nõustajaks ja üheks esimeseks üürnikuks. “Oleme kõik teadlikud, et Tallinna on kerkimas üle 65 000 m² uut büroopinda. Samas, arvestades Maakri Kvartali unikaalset asukohta Tallinna ärilises südames ja 110-meetrist kõrgust, oleme projekti edus veendunud.”

Maakri Kvartali edasised projekteerimis- ja ehitustööd teostab AS Merko Ehitus Eesti. „Tegemist on keerulistes südalinna tingimustes kaasaegsete hoonete ehitamisega, kuid Merko 25-aastane kogemus samasse piirkonda kõrghoonete rajamisel annab meile kindluse, et saame ehitustöödega kvaliteetselt ja tähtaegselt hakkama,“ ütles AS Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Tiit Roben. Ehitustööd jätkuvad 2016. aasta märtsis. Ehitustööde lõpptähtaeg on 2018. aasta kevad.

AS Merko Ehitus Eesti (www.merko.ee) on Eesti juhtiv ehitusettevõte, mis teostab üld-, insener-, elektri, teede- ja elamuehituse töid ning juhib elukondliku kinnisvara arendusprojekte.