Täna, kell 12.00 asetatati Maleva tn 18 rajatavale seenioride majale nurgakivi.

Tallinna abilinnapea Eha Võrk sõnas, et linna üheks prioriteediks on osutada eluasemeteenust vähekindlustatud linnaelanikele, kellel puudub oma elamispind või ei tule nad üksi toime. „Tallinna Linnavalitsus on heaks kiitnud seenioride eluasemeprogrammi, mille üks osa on Maleva 18 kinnistule seenioride maja rajamine, arvestades sealjuures eakate vajadustega. Maleva 18 korterid on kavandatud nendele vanaduspensioni eas olevatele tallinlastele, kes suudavad mõningase kõrvalabi toel omaette korteris iseseisvalt elada.“

Seenioride maja arhitektuurne lahendus on tänapäevane ja valgusküllane. Hoone vastab A energiaklassi nõuetele. Maksimaalse ligipääsetavusega seenioride majja on kavandatud kokku 80 korterit, neist 76 ühetoalist ja neli kahetoalist korterit. Enamik korteritest on projekteeritud vastavalt invanõuetele. Igas korteris on privaatne tualett- ja pesemisruum ning oma kööginurk. Hoone esimesele korrusele on kavandatud ka ühiskasutuses olevad ruumid ja tugiteenused, kus Paljassaare Sotsiaalmaja tagab eakatele erinevaid sotsiaalteenuseid, alustades rehabilitatsiooniteenustest ja lõpetades huviringidega.

Seenioride maja projekt koos ehitusloaga valmis 2019. aasta aprillis, projekteerijaks oli Esplan OÜ. Elanikud saavad valminud ja sisustatud hoonesse sisse kolida 2020. aasta jõuludeks. Ehitustöid teostab Nordlin Ehitus OÜ. Projekti kogumaksumus on 7,5 miljonit eurot ja seda kaasrahastab SA Kredex kohaliku omavalitsuse üksuse elamufondi arendamise investeeringutoetusega summas 2,5 miljonit eurot.