Pirita linnaosa vanem Alina Tubli soovib leida lõpliku lahenduse Merivälja tee äärsele kinnistule Maxima kaubanduskeskuse ehitamise saagale. Linnaosa vanem soovib tutvuda poe viimase planeeringuga, kohtuda nii kohalike elanike kui kaubandusketi esindajatega ning leida kõiki osapooli rahuldav lahendus.

Projekti avaliku arutelu käigus 2015. aastal näitasid elanikud välja rahulolematust poe planeeringu osas. Pirita linnaosa vanem Alina Tubli selgitas, et kohalikud hindavad väga kõrgelt elukohta ümbritsevat keskkonda ja seetõttu on võimaliku kaubanduskeskuse vastu. “Pirita elanikud peavad oluliseks vaikset ja rohelist naabruskonda. Järjekordne ärihoone ei mahu sinna kirjeldusse, ” mainis Tubli.

Linnaosa vanem Alina Tubli rõhutas, et kindlasti tuleb uuesti algatada diskussioon võimaliku Maxima kaubanduskeskuse osas. “Olen valmis kohtuma kõikide osapoolte esindajatega. Kinnitan, et esmajoones soovin ühe laua taha istuda Maxima esindajatega ja tutvuda viimase planeeringuga,” teatas Tubli. Ta rõhutas, et seejärel soovib vestelda piirkonnas elavate inimestega, et tutvustada viimast planeeringut ja välja selgitada nende visioon võimaliku kaubanduskeskuse osas.

“Pärast mõlema osapoolega kohtumist soovin leida lõplikku lahendust olukorrale, mille üle algas arutelu juba 2009. aastal,” selgitas Tubli.