Äri- ja investeerimisajakiri Euromoney tunnistas oma värskeimas kinnisvaraturu uuringus Real Estate Survey 2017 Eesti parimaks kinnisvaraarendajaks Merko, kes pälvis esikoha nii üld-, elukondlikus kui multifunktsionaalse kasutusega kinnisvara kategoorias. Lisaks tunnistati Merko tütarettevõte Merks taas ka Läti parimaks elukondliku kinnisvara arendajaks.

„Järjekordse Euromoney uuringu tulemused on tunnustus eeskätt meie ettevõtte kinnisvaraarenduse valdkonna spetsialistidele. Tunnustusele lisab kaalu ka asjaolu, et uuring tugineb valdkonna spetsialistide tagasisidel. Merko eesmärk on luua terviklikku ja kaasaegset elukeskkonda ning me jätkame oma toodete ja teenuste arendamist,“ ütles AS-i Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink.

Majandusajakirja Euromoney (www.euromoney.com) kinnisvaraturu uuring Real Estate Survey viidi läbi 2017. aasta mais ja juunis ning tänavu juba 13. korda. Uuringu tulemused baseeruvad teiste turuosaliste ja valdkonna spetsialistide hinnangutel – uuringus osalevad ja oma hinnangu annavad nõustajad, arendajad, investorid, pangad, ärikliendid ja lõppkasutajad. Vastajate käest küsitakse, millised firmad on nende hinnangul viimase 12 kuu jooksul silma paistnud parima toote- ja teenusepakkujana kinnisvarasektoris. 2016. aasta küsitluses osales üle 2400 vastaja enam kui 1200 ettevõttest 75 riigist.