Rand linnavillade nime all kerkib Kalamajja aadressile Suur-Patarei 20 kolm uut 5-korruselist elamut ja varasemast hoonestusest rekonstrueeritakse miljööväärtuslik hoovimaja. Luksuslikesse mereäärsetesse hoonetesse tuleb kokku 31 korterit ja 6 äripinda.

Rand linnavillad paiknevad mere lähedal Suur-Patarei ja Kalaranna tänavate vahelisel krundil. Elanikud saavad oma uutesse kodudesse kolida sisse 2019. aasta sügisel.

„Hubase Kalamaja elukeskkond on viimastel aastatel jõudsalt arenenud. Ühelt poolt toetab seda lähedus süda- ja vanalinnale, teisalt aga infrastruktuuri areng, mis on muutnud oluliselt mugavamaks ligipääsu piirkonna elumajadele ja kultuurirajatistele,“ ütles Merko Ehitus Eesti kinnisvaraarendusdivisjoni direktor Tiit Kuusik.

„Linnavillade paiknemine Kultuurikatla ja kiirelt areneva linnahalli piirkonna ning Lennusadama ja Noblessneri sadamalinnaku vahel on perspektiivikas nii vaba aja veetmise võimaluste rohkuse kui ka eluks vajalike teenuste kodulähedase hankimise vaatest,“ lisas Kuusik hinnates uute korterelamute asukoha väärtust.

Tallinna vanalinnast 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel asuvate linnavillade arhitektuurilahenduse on loonud Kadarik Tüür Arhitektid lähtudes Kalaranna tänava senisest arhitektuurist ning eesmärgist luua vaheldusrikas ja terviklik elukeskkond. Fassaadidel kasutatakse tellist, puitu ja betooni, mille eri moel kombineerimine annab igale majale oma iseloomu, sidudes samas hooned ümbritseva keskkonna ja linnapildiga haakuvaks ühtseks ansambliks.

Kõikidel korteritel on kauneid mere- või vanalinnavaateid pakkuvad rõdud ning teise ja viimase korruse korteritel avarad terrassid. Ajaloolist hõngu ja privaatsust väärtustava inimese jaoks rekonstrueeritakse rannavillat meenutav kahekorruseline hoovimaja. Äripinnad paiknevad kolme uusehitise ühisel esimesel korrusel ja sobivad nii büroodele kui ka kaubanduspindadeks.

Eluhoonete vahele jääv liigendatud hooviala haljastatakse ning sinna luuakse korterite juurde kuuluvad privaatsed haljasalad ja laste mänguväljak. Parkimine on kogu kvartalis viidud maa alla, et tänavatasandile jääks rohkem avarust merevaate ja inimestele loodud elukeskkonna nautimiseks.

Hooned on B-energiaklassiga, neis on vesipõrandaküte ja soojustagastusega sundventilatsioon. Koduostja saab valida kuue siseviimistluspaketi vahel, mis on töötatud välja koostöös sisearhitekt Kadri Tammega. Korterite suurus jääb vahemikku 57–298 m2 ja korterite ruutmeetri hind on 2900–4500 eurot. Enne ehitustööde algust on huvi tuntud juba enam kui poolte korterite ja äripindade vastu.

Enam kui 25 aasta jooksul on Merko ehitanud ja müünud Baltimaades üle 4500 kodu ning rajanud tervikliku ja läbimõeldud elukeskkonna tuhandetele. Parima kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldab Merko korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni.

Merko suurim ehitusjärgus korteriarendusprojekt on Noblessneri sadamalinnaku eluhoonete ehitus Tallinnas, kus kvartalis esimesena valminud Staapli 4 hoones on veel saada merevaatega kortereid. Viimased korterid on müügil Tartu mnt 52 ja Paepargi elukvartalis. Planeerimisjärgus on Pikaliiva elamurajoon Harku järve kõrval ning uus ja hubane linnaosa Tallinna südalinna piiril Veerenni asumis.

Rand 1

Rand 2