Pikaliiva elukvartalisse kerkib kokku kümme neljakorruselist elamut. Arenduse esimeses etapis valmib 2019. aasta sügiseks kaks kortermaja, milles on kokku 66 korterit.

Pikaliiva kortermajad paiknevad rohelusest ümbritsetud Harku järve lähistel, eemal linnakärast ja suure potentsiaaliga arenevas piirkonnas. Alanud on korterite müük arendusprojekti esimese etapi raames valmivatesse Pikaliiva 18 ja Pikaliiva 20 elamutesse.

„Taskukohase hinna ja läbimõeldud planeeringuga 1–4-toalised korterid on sobilikud nii noortele peredele kui ka kõigile teistele, kes otsivad kas oma esimest hubast kodu või soovivad ümber kolida uude, kvaliteetselt ehitatud majja,“ rääkis arendusprojektist Merko Ehitus Eesti kinnisvaraarendusdivisjoni direktor Tiit Kuusik.

„Elukeskkonnale lisab väärtust tihedast liiklusest puutumata naabruskond, millesse jääb lisaks Harku järvele ka mitmeid põnevad radu ja seiklemiseks sobilikke metsatukkasid. Samas on Rocca al Mare meelelahutus- ja kaubanduspiirkond mugavalt lähedal, nagu ka koolid, lasteaiad ja sportimisvõimalused,“ lisas Kuusik.

Uude elukvartalisse rajatakse mitmekesise haljastuse ja valgustusega sisehoovid ning mänguväljakud. Krohvitud kortermajadele annab iseloomu otsaseintel kasutatav telliskivi imitatsioon. Iga korteri juurde kuulub rõdu ja esimese korruse korteritel on avar terrass. Mugavust lisavad hoonetesse lift, üldkasutatav ruum jalgrataste ja lapsevankrite tarbeks ning isiklikud panipaigad. Autodele rajatakse maja ümber parkimiskohad.

Pikaliiva korterelamud on B energiaklassiga. Hoonetes on säästlik vesipõrandaküte, rõhku on pandud helikindlatele korterite vaheseintele ja välisseinte soojapidavuse suurendamisele. Kortermajade lõunapoolsetele akendele paigaldatakse kõrgendatud päikesekaitsefaktoriga klaasid, mis pakuvad suvel kaitset liigse kuumuse eest.

Koduostja saab valida kuue siseviimistluspaketi vahel. Korterite suurused jäävad vahemikku 34–84 m2 ja ruutmeetrihinnad on 1820–2200 euro vahel.

Enam kui 25 aasta jooksul on Merko ehitanud ja müünud Baltimaades üle 4500 kodu ning rajanud tervikliku ja läbimõeldud elukeskkonna tuhandetele. Parima kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldab Merko korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni.

Merko ehitusjärgus arendusprojektid on Uus-Veerenni elukvartal, Pikaliiva elurajoon, Noblessneri korterelamud ja Rand linnavillad Tallinnas ning Tähepargi elukvartal Tartus. Viimased korterid on müügil ka Tartu mnt 52 kortermajas ja Paepargi elukvartalis.

Pikaliiva 1

Pikaliiva 2