Eile sai nurgakivi Eesti kapitalil põhineva kinnisvaraettevõtte Metro Capital värskeim uusarendus Toom-Kuninga 15, mis kõrgub Uue Maailma asumisse endise lastestaadioni äärde. Neljast hoonest koosnev terviklik elamukompleks valmib 2020. aastal.

Tänaseks on uusarendus jõudnud maapealsete tööde faasi ja selle tähistamiseks toimus nurgakivi tseremoonia. Lisaks arendus- ja ehitusettevõtte esindajatele aitasid nurgakivi oma kohale asetada Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Metro Capitali tegevjuhi Ain Kivisaare sõnul on tänase kinnisvaraturu tervis hea ja kortereid ostetakse aktiivselt nii koduks kui ka investeerimise eesmärgil. “Inimeste huvi on atraktiivsetes piirkondades uute korterite vastu jätkuvalt püsiv ja aasta alguse vaiksem periood on läbi. Seda näitab ka kasvav huvi Toom-Kuninga 15 arenduse vastu, eriti nüüd, kui fassaad kiirelt kerkib.”

Kivisaar selgitas, et Toom-Kuninga 15 projekt on siiani täielikult valminud arendusettevõtte omafinantseeringust, mis on nii suure korterelamu ehitamisel erakordne. Esimesed elanikud saavad sisse kolida järgmise aasta suvel, kui valmib esimene neljast uusarenduse hoonest. Arhitektuuriliselt moodustavad neli majaosa tervikliku korterelamu, mis järgib ümbruskonna hoonestikku ja ilmet. “Elamu madalamad osad suhestuvad asumis paiknevate vanemate elumajadega. Kõrgemad osad jäävad kinnistul endise lastestaadioni äärsele küljele suunaga superministeeriumi poole. Kõrgemate hoonete ülemistelt korrustelt avaneb suurepärane vaade ka Tõnismäel asuvale Tuvi pargile ja linnale. Tänaseks on Toom-Kuninga 15 ehitustööd jõudnud maapinnale ja kerkima hakkavad elamukorrused ning fassaad. Oleme plaanipärases graafikus,“ kinnitas ta.

Ain Kivisaar lisas, et Uue Maailma piirkond on kiiresti arenev ja elujõuline ning köidab koduotsijate pilke. “Paar aastat tagasi valmis superministeerium ja uut hingamist on leidmas ka endine lastestaadion. Soovime, et meie arendused harmoniseeruksid ümbruskonnaga ning elukeskkond pakuks uutele koduomanikele lisaväärtust. Seetõttu panustame ka Uue Maailma kogukonna arengusse ja aitame luua täisväärtuslikku elukeskkonda kõigile siinsetele elanikele. Oleme alustanud linnaga koostööd, mille käigus ehitame endisele lastestaadioni alale vahekasutusperioodiks sportimis- ja vaba aja veetmise ala koos kuue rannavolleväljakuga.“

Toom-Kuninga 15 korterelamusse ehitatakse 109 1–4-toalist korterit ja hoone esimesel tasandil on äripinnad kohvikute ja kaupluste jaoks. Liigendatud hoonete vahele tekib majaelanike jaoks avar siseõu ja igas lobby’s on lukustatud jalgratta hoiuruum. Hooned on B-energiaklassiga ja ehitamisel on eelistatud moodsaid keskkonna- ja energiasäästlikke lahendusi. Lõplikult valmivad majad 2020. aastal kolmes etapis – esimesena must maja, seejärel madalamad oranžid majaosad, kolmandana valge maja. Hoone arhitektuurilahenduse on loonud Ott Kadarik ja Mihkel Tüür tunnustatud arhitektuuribüroost Kadarik, Tüür. Arhitektid. Kvaliteedi tagamiseks on arenduse ehitajaks Metro Capitali poolt 2017.a asutatud ehituse peatöövõtja Kiikri Ehitus ning omanikujärelevalveks Telora OÜ kogenud järelevalvemeeskond. Ehituse alltöövõtjatena on kaasatud Temiir AS, E- Betoonelement AS, Merko Ehitus Eesti AS jne.

Nurgakivi asetamisel osalesid kinnisvaraettevõtte Metro Capital ja ehitusettevõtte Kiikri Ehitus esindajad, arhitektid ning Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Kesklinna vanem Vladimir Svet. Nurgakivi kapslisse said lisaks traditsioonilistele meenetele – nagu näiteks sama päeva ajalehed ja mündid – ka säutsupääsukese Keiti Vilmsi loodud uue kodu teemalised mõtteterad.