Eile peeti aadressile A. H. Tammsaare tee 92 kerkiva parkimismaja-ärihoone sarikapidu.

Meenutamaks kunagi naabruses Sõpruse pst ja A. H. Tammsaare tee nurgal asunud, ent kümne aasta eest uksed sulgenud raamatupoodi, hakkab arhitektuurselt silmapaistev äripindadega parkimismaja kandma Mauruse Maja nime. Nurgakivi sai Mauruse Maja 20. veebruaril, lepingu kohaselt peavad parkimismaja ehitustööd saama lõpetatud 31. märtsiks 2020.

„Parkimismaja vajalikkusest on Mustamäel kaua räägitud ja seda ehitist on ka pikalt planeeritud,“ ütleb Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. „Seda suurem on rõõm, et see hakkab nüüd valmis saama. Viimased ajad on parkimiskohtade poole pealt linnaosas rõõmustav, oleme saanud juurde parklad Akadeemia 30a ja Tammsaare tee 113a, Tallinna Majanduskooli parkla on omadega lõpusirgel, möödunud nädalal alustati parkimiskohtade rajamist Mustamäe tee 151a kinnistule, see kõik toob Mustamäe parkimismuredele taas leevendust.“

Parkimismaja ja avaliku parkla rajamisel saavad ümberkaudsete korterelamute elanikud ning äride kliendid ja töötajad oma sõidukite parkimiseks juurde umbes 530 parkimiskohta. Lisaks parkimiskohtadele on hoones ka üle 7000 m2 äripinda. Ärihoone kasutajad pargivad põhiliselt päevasel ajal, seega hakkavad parkimiskohad olema ristkasutuses – see tagab õhtusel ja öisel ajal ning nädalavahetustel parkimiskohtade maksimaalse kasutuse Mustamäe piirkonna elanikele.

Avaliku ja erasektori koostöös kerkivaparkimismaja ja avaliku parkla rajab OÜ Fund Ehitus.