Mustamäele avaliku sauna ja ujulaga spordikompleksi rajamiseks välja kuulutatud enampakkumisele Akadeemia tee 30 kinnisasjale hoonestusõiguse seadmiseks laekus kaks pakkumist.

„Tallinna linna omandis oleva Akadeemia tee 30 kinnistu hoonestamiseks korraldatud pakkumise eesmärk on võimaldada ehitada kinnistule hoonestusõiguse alusel ujulaga spordi- ja vabaajakeskus,“ ütles abilinnapea Eha Võrk.

Pakkumine tuli esitada hoonestusõiguse seadmise tasu kohta, mille alghind on 4050 eurot. Lisaks pidi pakkuja esitama ehitatava spordi- ja vabaajakeskuse eskiisi ja objekti äriplaani, mis sisaldab muuhulgas infot projekti finantseerimise ja projekti riskide kohta.

Tallinna Linnavaraametisse laekus tähtajaks kaks pakkumist. Mõlema pakkumise puhul on tegemist ühispakkumisega. Ühispakkumise esitasid Astlanda Arendus OÜ ja OÜ Astlanda Ehitus ning teise ühispakkumise tegid Videvik OÜ ja Nordlin Ehitus OÜ.

Esitatud pakkumiste nõuetele vastavuse või mittevastavuse kinnitab enampakkumise läbiviija hiljemalt 11. aprilliks.

Akadeemia tee 30 kinnisasjale läbirääkimistega pakkumise korras hoonestusõiguse seadmise otsustas Tallinna Linnavalitsus 2. märtsil 2016.

„Hoonestaja peab lähtuma kehtestatud detailplaneeringust ning lõpetama ehitustööd ja objekti kasutusse võtma hiljemalt 30. novembriks 2018,“ ütles abilinnapea Eha Võrk.

Mustamäe linnaosa vanema Helle Kalda sõnul on kaasaegne ujulaga spordikompleks mustamäelaste ammune unistus.