Kuues üle-eestiline koolinoorte arhitektuurikonkurss jõuab piduliku finaalini 23. augustil kell 15 Tammsaare pargis, kus tänatakse osalenuid ja kuulutatakse välja parimad võistlustööd.

Seekordse konkursi teema „Minu unistuste katusemaastik” seostus konkreetse arhitektuuri- ja maastikuobjekti – Tallinna linnahalliga. Oodatud olid võistlustööd hoone trepistiku ja katusemaastiku elavdamiseks.

„Oli suurepärane idee konkursi korraldajatelt, et noorte värsked ideed ja ootused kaasaegsele linnakeskkonnale otsustati siduda ühe kindla rajatisega – linnahalliga, mis ootab oma taassündi. Loodetavasti leiavad linnaplaneerijad neist ideedest nii mõndagi edasiarendamiseks või ka rakendamiseks,“ ütles Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus.

Kesklinna valitsus valis oma lemmikuks nime all „Murueit“ esitatud võistlustöö, mille autor oli lahendused hoolega läbi mõelnud, pakkunud nii sobivad materjalid erinevate objektide ja tsoonide jaoks kui ka lahenduse päikeseenergia ja vihmavee kasutamiseks. Põhja-Tallinna valitsuse lemmik oli võistlustöö nimega „Konteiner“, mis jäi silma eelkõige hea vormistuse ja katusealade liigendatusega.

Põhja-Tallinna vanema Peeter Järvelaiu sõnul oli väga huvitav kogeda, millised on noorte nägemused ja soovid avaliku linnaruumi suhtes. „Mul on väga hea meel, et tänapäeva noored väärtustavad loodust ja rohelust linnakeskkonnas. Paljudes töödes oli kasutatud ühesuguseid motiive ja väga raske oli teha otsust, milline on parim – igal ideel oli oma väga hea põhjendus,“ selgitas Järvelaid.

Koolinoorte arhitektuurikonkursi parimate töödega saab tutvuda näitustel kahes kohas: 14.–28. augustini Tammsaare pargis ning  25.–30. augustini Põhja pst trammipeatuse taga.

Ideevõistluse eesmärk on pakkuda põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele võimalust mõelda kaasa ja pakkuda loovaid lahendusi (linna)ruumi kujundamiseks ning õppida märkama elukeskkonda laiemalt. 6. jaanuarist kuni 10. juunini toimunud konkursist võis osa võtta üksi või meeskonnana, kas õpetaja juhendamisel või iseseisvalt. Kokku esitati 34 konkursitööd.

Konkursi korraldamist toetasid Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kesklinna ja Põhja-Tallinna valitsus, kirjastused Hea Lugu, Varrak ja Tallinna Ülikooli Kirjastus, Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Kunstimuuseum, Tallinna Linnahall ja Lucky Laika.