Nurgakivi sai Rocca al Mare väravasse kerkiv elu- ja ärihoone LAEV. Merest inspireeritud majale panid nurgakivi Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen, arhitekt Raivo Kotov, Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson ning arendaja ja ehitaja esindajad. Hoone nurgakivi jääb tähistama ühtlasi ka merekultuuri aastat, mille auks paigutatakse tulevikus hoone fuajee põrandasse ka vastav tahvel.

Kõigepealt toimunud arutelus rääkisid arhitekt Andrus Kõresaar, Eesti Meremuuseumi direktori Urmas Dresen ja Tallinna linna peaarhitekt Endrik Mänd merest, merekultuuriaastast ning Tallinna mereäärsete piirkondade arengust. Eraldi käsitleti Rocca al Mare kui ühe Tallinna kiiremini areneva piirkonna visiooni lähima 5 aasta perspektiivis. Linna peaarhitekt Endrik Mänd ütles, et Tallinna olulisemad arendused on pealinna avamine merele, kesklinna tihendamine ning lokaalsed projektid, millest peaarhitekt tõi välja kolm olulisemat: Ülemiste City, Järve Selveri ja Väike-Õismäe piirkonnad. LAEVa projekt ongi märgilise tähendusega just Väike-Õismäe piirkonna arendamisel, ütles Mänd.

Uuenduslikule ja kaasaegsele hoonele kohaselt toodi silinder nurgakivisse asetamiseks trooniga. Nurgakivi panekul osalesid Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson, hoone arhitekt Raivo Kotov (KOKO arhitektid) Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen, arendaja Triestate juhid Kalev Raidjõe ja Kuldar Gil ning Embach Ehituse esindajad.

LAEV on selgelt eristuva, merest inspireeritud arhitektuuriga elu- ja ärihoone, milles on maksimaalselt kasutatud kaasaegseid energiatõhususe- ja targa maja lahendusi. Näiteks võib tuua tavapärasest kõrgemad laed, suured puhtad klaaspinnad, avatava välisseinaga siseterrassid, katusele sõitvad liftid jpm, mida elu-ja ärihoonetes seni harva või siis täiesti esmakordselt kasutatud on. Elu- ja ärihoone LAEV asub Vabaõhumuuseumi tee 1, selles saab olema 29 korterit ning 17 äripinda. Hoone arhitektuurse lahenduse autoriks on Raivo Kotov ja arhitektuuribüroo KOKO. Maja valmimisajaks on planeeritud 2017. aasta jaanuar ning ehitajaks on Embach Ehitus OÜ, arendajaks on Triestate OÜ