Omanike õiguste eest seismisel oleme pidanud aeg-ajalt kasutama õiguskantsleri abi. Oleme selle eest väga tänulikud ja koduomanikud on hääletanud „Koduomaniku Sõber 2015“ tiitli just õiguskantslerile, kes omanike põhiseaduslike õiguste eest seisjana on toetanud  vabaühendusi elektriliinide jm tehnorajatiste talumistasu ja looduskaitseliste piirangute maaomanikele hüvitamise küsimustes.  Internetihääletusel sai õiguskantsler tookord  74 % häältest.

Viimasel ajal on meie suurimaks murelapseks muinsuskaitseseadus, selle rakendamine ja halduspraktika. Mõne kuu jooksul oleme olnud oma seisukohtade kaitsmisel õiguskantsleriga lausa avalikus kirjavahetuses. Nüüd siis otsustasime laua taga teemad üle rääkida.

Ott Rätsep, kes meie poolt on muinsuste kaitsja, oli ka kohal ja jutt oligi just muinsuskaitsealade uute kaitsekordade kehtestamisel haldusmenetluse nõuete järgimisest riigi poolt. Selle seaduse osas meie koostöö kindlasti jätkub.

Lisaks olid jutuks tehnorajatiste talumistasud ja sundvalduse seadmine, mis mõlemad on omanikele probleeme ja küsitavust tekitavad.

Ehitusseadustiku rakendamine liigub paremuse poole teosammul.  Juhatuse liige Tuulikki Laesson on need teemad enda valdusse võtnud just planeerimisküsimustes.

Ja Priidu Pärna kaitses omanikke seekord selle eest, et pensioni eas ja ka nooremad omanikud ei peaks oma majaesist linnatänavat hooldama kohustuslikus korras.

Oli tore kohtumine ja loodame nii õiguskantsleri toetusele kui ka aktiivsele juriidilisele arutelule.

Ikka omanike eest!