Kolmapäeval, 17. mail võtsid abilinnapead Eha Võrk ja Mihhail Kõlvart ehitajalt vastu Õpetajate Kodu sarikapärja.

„Lasnamäe Kadrioru poolsesse serva, Uuslinna tn 3a kinnistule rajatavasse Õpetajate Kodusse on planeeritud kokku 75 korterit,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Õpetajate Kodu eluruumid antakse üürile Tallinna linnas asuvas koolieelses lasteasutuses, põhikoolis, gümnaasiumis, huvikoolis või kutseõppeasutuses töötavale õpetajale. Uuslinna tänav on logistiliselt väga heas asukohas ning sobib seega ka teistes linnaosades töötavatele haridustöötajatele.”

Võrk lisas, et Õpetajate Kodu saab olema parima võimaliku energiatõhususe ja taastuvenergia tehnoloogilise lahendusega. „Eesmärgiks on seatud võimalikult madalad ülalpidamiskulud,” ütles Võrk. „Üürnike mugavuse huvides rajatakse maja soklikorrusele lisaks panipaikadele ka pesumasinate ja -kuivatitega nn pesuköök, ruumid lapsevankrite ja jalgrataste hoidmiseks ning mänguruum lastele. Korterid varustatakse köögimööbli ja -tehnikaga. Ehitustööd lõpevad augustis ning oktoobris saavad elanikud korterelamusse sisse kolida.“

Õpetajate Kodusse on planeeritud 40 ühetoalist korterit suurusega 24,0-36,5 m2 ning 35 kahetoalist korterit suurusega 38,7-50,7 m2. Eluruumide üüri suurus on 5,21 eurot eluruumi üldpinna ühe ruutmeetri kohta ühes kalendrikuus.

„Kuna tegemist on energiat maksimaalselt säästva majaga, siis saavad kõrvalkulud olema tavapärasest märksa madalamad,“ lisas Võrk. Arvutuste kohaselt tuleks näiteks 36,5 m2 suuruse 1-toalise korteri eest kalendrikuus välja käia üürina 190 eurot ja kõrvalkuludena ca 35 eurot ning 50 m2 2-toalise korteri üürina 260 eurot ja kõrvalkuludena ca 50 eurot, täpsemalt sõltuvad viimati nimetatud summad iga inimese harjumustest.

Ehitustööd teostavad Ramm Ehituse OÜ ja Mitt & Perlebach OÜ, omanikujärelevalve teenust osutab Keskkonnaprojekt OÜ. Õpetajate Kodu kortermaja projekteeris AS Sweco Projekt koostöös TTÜ ehitusteaduskonna spetsialistidega. Projekti kogumaksumus on 5,4 miljonit eurot.