21.01.2021. aastal andis Urmas Sõõrumaa avalöögi  Patarei vangla perioodil rajatud siseseinte lammutamisele.

Patarei Merekindluse rekonstrueerimise projekt on jõudnud uude faasi. Eesti üks kogenumaid lammutusettevõtteid Aspen Grupp alustas siselammutuse töödega. Aprilli lõpuks näeb hoone ruumiplaan välja nii nagu see oli 19. sajandil, kui hoones oli kindlustatud kasarmu.

„Kui eelmisel suvel lammutasime Merekindluse hoovis paiknevad jalutusboksid, siis nüüd on käes aeg teha hoone seest puhtaks nii füüsiliselt kui ka mentaalselt – kõik üleliigne välja. See on märgiline samm Merekindluse muutumise teekonnal. Merekindlus on  on üks keerukamaid ehitusobjekte Eestis, aga liigume edasi eesmärgi poole – avada 2026. aastal Eesti kõige silmapaistvam kompleks,“ sõnas Urmas Sõõrumaa.

Merekindluse tegevjuht, Urmas Sildnik: „Merekindluse rekonstrueerimise projekt saab olema 2-3 korda kallim tavapärasest, kuna Merekindluse müürid pakuvad palju üllatusi, aga liigume jõudsalt edasi. Eelmise aasta lõpus valisime hoovialade konkursi võitja ja õige pea kuulutame välja uushoonestuse rahvusvahelise arhitektuurikonkursi. Lisaks oleme koos väliste konsultantidega töötanud välja lähikonna suurima toidutänava kontseptsiooni ning hetkel peame juba läbirääkimisi võimalike huvilistega toitlustuskohtade avamiseks tulevikus. Põnevust jagub.“

„Lammutustöödega sai täna algust tehtud, mis on suur samm sellel teekonnal. Aga nagu lubasime, siis Gorži hoov jääb avatuks kõikidele ka tööde perioodil. Juba sel laupäeval, 23. jaanuaril avame seal pisikese lumelinna koos sooja söögi ja jääbaariga. Et külastajad saaksid ka mõnusat talveilma meie hoovis nautida,“ rõõmustas Sildnik.

19.sajandil ehitatud kindlustatud kasarmu viime 21. sajandisse sel moel, et mereäärse kaarja Gorži hoone kasemattidesse seavad end sisse muuseum, bürood, külaliskorterid ja restoranid-kohvikud. Kindluse merepoolsele esimesele korrusele tulevad restoranid ja kohvikud, teisele ja kolmandale korrusele büroopinnad ning külaliskorterid. Lisaks katame Patarei Merekindluse hoovid klaaskatusega.

Eelmisel suvel avasime Gorži hoovi külastajatele, kus sai suvi läbi tutvuda erinevate põnevate näitustega ja nautida mõnusaid kontserte. Ka käesoleva aasta suvel saab seal toimuma palju põnevaid sündmusi. Kuid enne ootame kõiki osa saama talvisest lumelinnast ja jääbaarist, mille avame 23. jaanuaril.

Patarei Merekindlus on 19. sajandi keskpaigas valminud klassitsistliku arhitektuuriga kaitserajatis. Mis algselt kandis nime Kalaranna fort ja mis tänaseks kuulub Euroopa arhitektuuripärandisse. Urmas Sõõrumaale kuuluva U.S. Invest Grupi ettevõtte omandas Patarei Merekindluse 2020. aasta veebruaris.