Tallinna Haridusamet kuulutas välja riigihanke „Tallinna Huvikeskuse „Kullo“ kontserdisaali projekti koostamine“, mille eesmärgiks on leida kauaoodatud Kristiine kontserdisaalile projekteerija. Seega saab Kristiine linnaosa endale lähiaastatel korraliku kaasaegse saali kontsertide ja muude ürituste läbiviimiseks.

Möödunud aasta lõpus valmis arhitektuuribüroo Salto arhitektide poolt eskiis. Esialgsete plaanide kohaselt on kavas ehitada huvikeskuse Kullo juurde multifunktsionaalne saal koos garderoobi ja galeriiga. Uue kontserdisaali ehitamine toimuks koostöös huvikeskusega Kullo, millega peaks lahenema ka neid aastaid vaevanud probleem, et puudub täismõõtmeline saal kultuuriürituste korraldamiseks. Olemasoleva eskiisplaani järgi võiks kontserdisaalis olla 500-600 istekohta.

„Mul on hea meel, et Kristiine Linnaosa Valitsuse algatusel hakkas see projekt nüüd liikuma. Jõudsime Tallinna Linnavalitsusega ühisele arusaamale, et Kristiine linnaosa vajab kaasaegset kontserdisaali,“ ütles Kristiine linnaosa vanem Vadim Belobrovtsev. „Kohalikud elanikud on aastaid seda oodanud. Praegu oleme tihti sunnitud korraldama Kristiine üritusi teistes linnaosades, näiteks Tallinna Õpetajate Majas või Vene Kultuurikeskuses, mis mõlemad asuvad Kesklinnas. Loodan, et kontserdisaali projekt läheb nüüd edasi kiires tempos ning juba järgmisel aastal algavad ka ehitustööd. Tänan Tallinna Haridusametit ja huvikeskust Kullo konstruktiivse koostöö eest.“

Esialgsete plaanide kohaselt võiks uus kontserdisaal uksed avada aastal 2019.