09.01 anti Lõime tn 31a ehituse töömaa ehitajale üle. Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on Pelguranna tugikodu renoveerimist oodatud juba pikisilmi, sest 1960. aastal ehitatud hoone tingimused olid tänaseks muutunud juba üpris kesiseks. „Tugikodu on kahtlemata väärika ajalooga, sest sellest majast sai alguse ka edukas Tallinna Vaimse Tervise Keskus, mis kandiski kuni 2004. aasta oktoobrini Pelguranna tugikodu nime,“ märkis Mölder.

„Nüüd saab maja endale täitsa uue kuue,“ rõõmustas abilinnapea Eha Võrk. „Hoone fassaad saab soojustatud, vahetatakse uksed-aknad, ehitatakse soojustagastusega ventilatsioonisüsteem ning põhisissepääsudele tuulekojad. Samuti on väga hea meel, et tugikodu saab oma tegevust laiendada, sest hoonesse on projekteeritud tube tänasest rohkem. Kokku tuleb 30 ühekohalist tuba, puhke-, pesu-, abi-, nõustamis- ja kontoriruumid ning ka spordisaal ja ühisköök,“ loetles Võrk.

Hoone projekteerimisel on arvestatud ka liikumis-, nägemis- ja kuulmispuudega inimeste liikumisvõimalustega. Rekonstrueerimise projekti koostas OÜ Esplan. Ehitustöid teevad ühispakkujad Eviko AS ja EVIKO Ehitus OÜ. Peale Lõime tn 31a hoone valmimist annab Tallinna Linnavaraamet hoone Tallinna Vaimse Tervise Keskusele üürile.

Mölder lisas, et tugikodu ise, nagu nimigi ütleb, on inimestele kodu, kus aidatakse inimeste iseseisvust toetavas keskkonnas haigusest taastada ning arendatakse igapäevaeluks vajalikke oskusi. „Vaimse tervise teadlikkuse suurendamine ühiskonnas on väga tähtis ning pealinnas oleme jõudsalt arendamas ka erinevaid teenuseid, mis aitaksid murede korral toime tulla. Probleemidega ei tohi keegi jääda üksi,“ lisas Mölder.

Lähiajal valmib naaberkinnistule rajatud noortemaja, mis tagab paremad elamis-, õppimis- ja töötamistingimused kolmekümnele erivajadusega noorele. Euroopa Regionaalarengu Fondist rahastatud projekti eesmärgiks on luua noortele elukeskkond, mis toetab nende iseseisvat kogukonnas elamist.