Pirita linnaosa elanike jaoks korraldati täiendav töötuba, kus tallinlased arutasid, mis plaanide täideviimisele tulevikus keskenduda.

Kõige suuremaks sooviks sai detailplaneeringute ülevaatamine ja parandamine. Linnarahvas arvab, et tänapäevastele linnaplaneerimise põhimõtetele mittevastavad planeeringud, mida pikalt pole ellu viidud, tuleb tühistada.

Pirita elanikud on mures linnaosa identiteedi vähenemise pärast. Lahenduseks pakuti välja Pirita suurte sümbolite nagu Olümpia purjespordikeskuse ja Teletorni väärtustamist ning ka vähem tuntud paikade nagu tuntud eestlaste endised elukohad, esile toomist.

Leiti, et viimastel aastatel on halvenenud ka Pirita pika ilusa ranna seisukord. Tuuled kannavad rannaliiva metsa alla ning sadamate arendused vähendavad uue liiva randa kandumist.

Ootustest toodi välja kõigile avatud vabaajakeskuste rajamine. Need oleksid tähtsad avaliku ruumi osad Pirita elanike jaoks.

Sarnaselt teistele linnaosadele, on liikuvus problemaatiline ka Pirital. Elanikud arvavad, et transiitliikumine Viimsist toob linnaossa liiga palju transporti ja pakuvad, et lisaks Pirita ja Merivälja teele peaks Viimsil olema otseühendus nt ka Laagna teega.