Põhja-Tallinn saab kaasaegse tervisekeskuse Märtsis algab Sõle tänaval asuva Kopli polikliiniku hoone lammutamine, et samale kohale saaks rajada uue tänapäevase tervisekeskuse. Praeguste plaanide kohaselt peaks uue hoone ehitus lõppema 2021. aasta sügisel ning tervisekeskus saab uksed avada sama aasta lõpus.

Senise Kopli polikliiniku asemele ehitatavasse keskusesse on planeeritud kokku ca 4700 ruutmeetrit köetavat pinda, millele lisandub 0-korrusel asuv kinnine autoparkla, milles on üle 20 parkimiskoha.  Hoone on võrreldav 2018. aastal avatud Mustamäe tervisekeskusega, mis kuulub samuti Lääne-Tallinna Keskhaiglale.

Põhja-Tallinna vanema Peeter Järvelaidi kinnitusel saab Põhja-Tallinna tervisekeskus linna kaasaegsemaks meditsiiniasutuseks.

„Tegemist on kauaoodatuima objektiga Põhja-Tallinnas. Meie linnaosa kiire arengu ja elanike arvu tõusu silmas pidades on sellise tervisekeskuse rajamine hädavajalik. Kindlasti vaatab linn üle ühistranspordi graafikud ja ka parkimisvõimalused, et tagada mugavat liigipääsu,“ ütles Järvelaid.

„Koos perearstidega, kes praegu töötavad aadressil Sõle 63 asuvas hoones, hakkavad uues tervisekeskuses tööle mitmed eriarstid, näiteks endokrinoloog, lastearst, nina-kõrva-kurguarst, sisehaiguste arst, kirurg, uroloog, nahaarst, samuti õed ja ämmaemandad. Senisest suurem osakaal saab olema õendusspetsialistide iseseisval tööl patsientidega. Planeeritud on ka psühhiaatrite, vaimse tervise õe ja psühholoogi vastuvõtud,“ ütles Lääne-Tallinna Keskhaigla ambulatoorse eriarstiabi juhataja dr Anneli Karu tervisekeskusesse planeeritud teenuste kohta.

Oluline osa saab olema taastusravil, mille järele nõudlus kasvab. Tervisekeskusesse on planeeritud ka taastusarsti, füsioterapeudi, massööri ja taastusraviõe vastuvõtud.

Praeguseks on mitmed spetsialistid Kopli vanas polikliinikus juba tegevuse lõpetanud ning jätkavad vastuvõtte Lääne-Tallinna keskhaigla teistes üksustes. Näiteks toimub ravikindlustamata Tallinna elanikele mõeldud vastuvõtt alates käesolevast veebruarist Nõmme tervisekeskuse ruumides (aadressil Jaama 11), samuti on Kopli polikliinikus vastuvõtte teinud hambaarstid kolinud Haabersti tervisekeskuse (Õismäe tee 179) ja Pelgulinna naistenõuandla (Sõle 23) ruumidesse.

Kopli polikliinikus töötavad perearstid hakkavad polikliiniku sulgemise järel kuni uue tervisekeskuse valmimiseni vastuvõtte tegema Pelgulinna sünnitusmaja ruumides (aadressil Sõle 23). Kõige täpsema info oma perearsti plaanide kohta saavad patsiendid otse oma perearstilt.

Leidmaks uuele tervisekeskusele parima nime, korraldas Lääne-Tallinna keskhaigla koos Põhja-Tallinna linnaosa valitsusega eelmisel aastal rahvaküsitluse. Küsitlus oli leitav veebis, kuid vastata sai ka paberkandjal Kopli polikliinikus kohapeal. Ülekaalukalt, ligi pool vastanutest leidis, et tervisekeskus peaks olema nimetatud linnaosa järgi ehk kandma nime Põhja-Tallinna tervisekeskus. Samas kolmandik vastanutest pidas sobivaimaks nimeks Pelguranna tervisekeskus. Alla viiendikku küsitluses osalenutest eelistas nime Kopli tervisekeskus.

Põhja-Tallinna tervisekeskuse rajamine rahastatakse osaliselt Euroopa Liidu Struktuuriotoetuste fondi vahenditest ja Lääne-Tallinna keskhaigla omavahenditest.

Tervisekeskuse ehitamise ajakava: