Nurgakivi sai Tallinnas asuv Kalaranna Kvartali ehitus, mille käigus kerkib 2022. aasta alguseks hinnatud rajooni kaheksa 4–5 korruselist maja koos 240 korteri, mitmete äripindade, eraldi pargi ning maa-aluse parklaga. Arendus on Kalamaja ja kesklinna piirkonna üks suurimaid, andes uue ilme Tallinna mereäärsele siluetile ja kultuurikilomeetri ümbrusele.

Kalaranna Kvartali ligi 39 000 m2 suurusele alale ehitatakse esimeses etapis kaheksa ning teises etapis veel neli hoonet. Hoonete vahelisele platsile on planeeritud kohvikud, restoranid, kauplused ja kunstigalerii. Kvartali loomisel säilib looduslik liivarand koos naturaalse rannikualaga, mida hakkab täiendama merepark koos mänguväljaku ja talvel ka uisuplatsiga.

Hoonete esimesed korrused on peamiselt kavandatud äripindadeks, ülejäänud on mõeldud elamupindadeks. Tänaseks on esimese etapi 240 korterist müüdud juba pooled.

Kalaranna Kvartalit arendab Pro Kapital Grupi tütarettevõte ja ehitab Nordecon. Pro Kapitali Grupi tegevjuht Paolo Michelozzi sõnul saab tegu olema tervikliku keskkonnaga, kus kohtuvad kaasaegne suurlinnalik arhitektuur ning avalik linnaruum.

“Kalaranna Kvartal saab olema moodne, kuid samas ajatu disainiga elamupiirkond, mille puhul on hoolikalt läbimõeldud kõik detailid. Elanikel on võimalus nautida lummavaid mere- ja linnavaated otse koduaknast ning soovi korral astuda õue ja lõõgastuda näiteks mõnes lähedal asuvas uues välikohvikus või liivarannal. Kuigi piirkonnas on käinud kiire arendus juba aastaid, siis näeme, et kvaliteetse elamupinna järgi on endiselt väga suur nõudlus ning tänasel nugakivi paigaldamisel saame tähistada ehituse edenemist juba koos 120 uue korteriomanikuga,” lausus ta.

Tänasel nurgakivi paigaldamisel võttis sõna ka Tallinna linna abilinnapea Andrei Novikov, kelle sõnul on kultuurikilomeetri lähistel toimunud suuri arenguid, mis aitavad avada Tallinna linna merele. “Kalaranna piirkonda on hoogsalt edasi arendatud juba aastaid ja nii on valminud näiteks Lennusadam kui ka Reidi tee, mis toob ülejäänud linna merele lähemale. Meil kõigil on ühine huvi seda väärtuslikku piirkonda korrastada ja edasi arendada, mistõttu on Kalaranna Kvartal siia ideaalne täiendus,” lausus ta.

„Kalaranna Kvartal on nii oma mahult kui asukohalt täna Tallinnas unikaalne projekt, mis oma merelähedusega seab kõrgendatud nõudmised ka ehituse insenertehnilistele lahendustele,“ sõnas Nordecon ASi juhatuse esimees Gerd Müller. „Panime täna nurgakivi hoonete kompleksile, mis aitab lisaks kvaliteetsele elukeskkonnale luua läbimõeldud lahenduse ka siinse mereäärse ala avalikule ruumile.”

Nordecon ja Pro Kapital Grupi kontserni kuuluv OÜ Kalaranna Kvartal sõlmisid 2019. aastal lepingu Kalaranna Kvartali kaheksa maja projekteerimiseks ja ehitamiseks. Kui toona oli plaanis ehitada projekt kolmes etapis, siis suure huvi tõttu otsustati hiljem esimesed etapid omavahel ühendada, mistõttu käib kogu ehitus nüüd kahes etapis. Esimeses valmib kaheksa maja ning teises viimased neli maja.

Aadressil Kalaranna 8 asuva Kalaranna Kvartali arhitektideks on Mihkel Tüür ja Ott Kadarik koos Kadarik Tüür Arhitektid meeskonnaga.