Eesti Puitmajaliit ja Eesti puitmajaklaster kuulutavad kuuendat korda välja konkursi „Aasta tehasemaja.“

Eelmise aasta võitja, Nordic Houses KT OÜ tegevjuht Argo Saul sõnas, et saadud võit oli ettevõttele väga heaks motivaatoriks: „Esiteks oli see suur tunnustus kõikidele meie töötajatele mis andis kindlasti juurde motivatsiooni ja pani kõigil silmad veelgi rohkem särama.“ ütles Saul ja kinnitas, et esikoht aitab kaasa igapäevasel mainekujundusel: „Samuti aitab võit kaasa turunduses ja meie igapäevatöös klientidega, mida oleme korduvalt kogenud.“

Eesti Puitmajaklastri projektijuht Lauri Kivil tõdes, et ettevõtete huvi konkursi vastu on aasta aastalt järjest kasvanud. „Kui korraldasime 2010. aastal esimest konkurssi, siis osales kümme võistlustööd, eelmisel aastal aga 34.“

Eesti puitmajatootjad valmistavad tehase tingimustel aastas tuhandeid fantastilisi puithooneid – nii eramuid, kortermaju, kui ühiskondlikke hooneid.

„Sektori toodangust ligi 90% eksporditakse ning seetõttu ei ole keskmine eestlane puitmajasektori võimekusest ja tegevusest päris täpselt ka teadlik. Konkursi peamine eesmärk ongi tutvustada meie tugevamaid puitmajatootjaid, tuua välja arhitektuurselt ja insenrtehniliselt kõige paremad tööd ning kindlasti tunnustada ka ettevõtteid, arhitekte ning insenere, lisab Kivil.

„Aasta tehasemaja 2016“ konkursi võitja ning eriauhinnad parimale käsitööpalkmajale, parimale masintoodetud palkmajale, parimale puitkarkassmajale ning parimale aiamajale kuulutatakse välja 6.aprillil ehitusmessil „Eesti ehitab“.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 13. märts. Selle aasta konkursil osalevad Eesti tehastes toodetud puitmajad, mis on valminud ja kliendi poolt vastu võetud perioodil 2013-2016. Võistlustöid hindab rahvusvaheline arhitektidest, inseneridest ja ajakirjanikest koosnev žürii.

Rohkem infot võistluse kohta: http://puitmajaliit.ee/aasta-tehasemaja/aasta-tehasemaja-2016