Sel reedel, 6. novembril 2015 toimub Tallinnas juba 14. korda rahvusvaheline kinnisvarakonverents “Kinnisvarasektori tulevik – ohud ja võimalused“, kus sel aastal astuvad üles ligi 30 tunnustatud kinnisvaravaldkonna tipp-spetsialisti nii Eestist kui ka välismaalt. Juba 13. aastat järjest kuulutatakse konverentsil välja ka aasta silmapaistvaim turuosaline, kes pälvib auhinna Kinnisvara Guru 2015.

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevdirektor Tõnis Rüütli sõnul on rõõm etteruttavalt tõdeda, et 2015. aasta kujuneb kinnisvarasektori jaoks edukaks. „Käesoleva aasta esimese kolme kvartali jooksul teostatud tehingute keskmine väärtus ületas märgatavalt eelmist aastat – 2015. aasta esimese kolme kvartali jooksul Eestis teostatud kinnisvara ostu-müügitehingute keskmine väärtus on ca 57 000 eurot, mis on ligi 9,5% kõrgem võrreldes 2014. aastaga“, sõnas Rüütel.

Rüütli sõnul võetakse konverentsil kokku lõppev aasta ning arutletakse, missugune on turu seis nii elukondlikku, äri- kui ka kaubanduskinnisvara kontekstis ja tehakse prognoose, mida võime oodata lähiaastatelt.

Konverentsi avab majandus- ja taristuminister Kristen Michal, peaesinejateks on Colliers International analüüsi ja turu-uuringute direktor Walter Boettcher, SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel ning Technopolis Plc juhatuse esimees Keith Silverang.

„Neljateistkümnendat aastat järjest toimuv konverents on kinnisvaraturul igasügisene oodatud suursündmus, mille peamine eesmärk on ühendada kõiki sektoris tegutsevaid ettevõtteid, organisatsioone ning inimesi,” selgitas Eesti Kinnisvara Haldajate ja Hooldajate Liidu juhatuse esimees Jüri Kröönström.

Kinnisvaraliidud kuulutavad konverentsil välja parima ettevõtte, ettevõtja, tipp-spetsialisti või organisatsiooni, kes pälvib auhinna Kinnisvara Guru 2015. Auhinna eesmärk on tunnustada neid, kes on aasta jooksul silmnähtavalt ja positiivselt mõjutanud kinnisvarasektori arengut. Eelmisel aastal pälvis auväärt tiitli EfTEN Capital.

Konverentsi korraldavad Eesti Kinnisvara Haldajate ja Hooldajate Liit, Eesti Kinnisvara Hindajate Ühing, Eesti Kinnisvarafirmade Liit, Eesti Kinnisvaramaaklerite Koda ja Corpore Konverentsid. Liitude ühist kinnisvarakonverentsi on korraldatud alates 2002. aastast. See on traditsionaalne iga-aastane Baltikumi suurim ja vanim kinnisvarakonverents, kus nende aastate jooksul on osalenud 3500 inimest, rohkem kui 10 riigist.