Tallinna kesklinna, Rävala ja Estonia puiestee vahelisele alale planeeritakse 70 000-ruutmeetrist Rävala Galerii kaubandus- ja ärikompleksi, mille arhitektuurivõistluse võitja kuulutatakse välja reedel.

Rävala Galerii kerkib neljale kesklinna krundile, sealhulgas kunagise projekteerijate maja ja Meloni kaubamaja asemele. Kvartali arhitektuurikonkursi lõppvooru jõudsid kavandid arhitektuuribüroodelt Allianss Arhitektid, Arhitekt 11, KOKO arhitektid ja Martin Aunin.

Kvartali eestvedaja, Brave Capitali juhi Veljo Kuuse sõnul tuleb Rävala Galerii päris kesklinna südamesse ning avab praeguse suletud ja ajale jalgu jäänud linnaruumi elanikele. “Nii Estonia kui Rävala puiestee äärne piirkond ärkab sellega uuele elule ning muutub inimestele avatumaks ja sõbralikumaks. Autod paigutatakse maa-alusesse parklasse ning jalakäijatele tekib rohkem ruumi,” kommenteeris Kuusk arhitektuurikonkursi lähteülesannet.

“Kuigi võidutöö kuulutatakse välja sel nädalal, siis läheb mahuka projekti ehituse alguseni veel omajagu aega,” ütles Kuusk, kelle sõnul on järgmiseks sammuks detailplaneeringu kehtestamine Tallinna linna poolt.

Arhitektuurikonkursi žüriisse kuuluvad Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Ignar Fjuk, Go Groupi juht Jüri Etverk, arhitektide
liidu esindajad Raivo Puusepp ja Karli Luik ning Brave Capitali juht
Veljo Kuusk.

Kvartali investorid on Brave Capital, Go Group ning Norber Grupp.