Tallinna kommunaalamet kuulutas Reidi tee ehitaja leidmiseks välja kuulutatud riigihanke luhtunuks, sest kõigi pakkumuste maksumus oli oodatust tunduvalt kõrgem.

„Parim pakkumine oli siiski ligi 11 miljonit eurot kallim kui eeldatav Reid tee ehitushind ja sellises olukorras tundus õigem minna uuele katsele,“ sõnas Tallinna linnapea Taavi Aas. Aasa sõnul tuleb uus hange, milles on Reidi tee ja Narva maantee liikluslahendust mõnevõrra muudetud.

Mõlemas sõidusuunas vähendatakse Russalka ristmikul sõiduradade arvu ühe sõidurea võrra. Lisaks tähistatakse töömaapiires Pirita teele linnast väljuvale suunale ning Narva maanteele (Reidi tee ristmikust linnapoole jäävale lõigule) linna sisenevale suunale ühele sõidureale ühistranspordi sõidurida.

„Need muutmised on meie läbirääkimiste tulemus linnaruumi aktivistidega,“ ütles linnapea. Aas lisas, et projekti juhtrühm koguneb reedel ja siis vaadatakse kõik muudatused veelkord üle. Tema sõnul arutati kohtumisel aktivistidega ka muid asju peale sõiduradade arvu, kuid üks kohtumine seisab veel ees ja avalikkust teavitatakse asjast siis, kui kõik on aktivistidega läbi räägitud.