Täna asetati Eesti Rahva Muuseumi kõrval Raadil ühe Tartu valla suurima uusarenduse Raadimõisa Kodu nurgakivi. Enamus esimese etapi korteritest on ostja leidnud ning alustatakse teise etapi müüki. Maikuus alanud ehitust teostavad Mapri Ehitus OÜ ja NOBE. Kokku ehitatakse kompleksi 256 korterit.  Arendajaks on Reterra Estate.

Nurgakivi asetati  Tartu vallavanema Jarno Lauri, arendusettevõtte Reterra Estate juhi Reigo Randmetsa, PIN Arhitektid partneri Markus Nimiku ning  Mapri Ehituse tegevjuhi Tarmo Roosi osavõtul. Nurgakivisse paigaldati ajakapsel, mis sisaldas uue Raadimõisa Kodu ehitusplaane,  tänast Tartu Postimeest, Tartu valla arengukavaga USB mälupulka ning  vana Raadi Lennujaama fotosid ning jooniseid.

Nurgakivi asetanud vallavanem Jarno Laur hinnangul on ERMi ligiduses olev Raadi piirkond väga palju kõlapinda tekitav asukoht, kuna ta asub Tartu linna keskpunktile väga ligidal (2,1 km ERM-i eest).  Samuti on selles piirkonnas palju võimalusi head elukeskkonda kujundada. „Mul on hea meel, et algus on tehtud ning Raadiraja tänavale ning Tartu valda tekib selline elamupiirkond,“  sõnas Laur.

Arenduse kogumaksumus on ligi  20 miljonit eurot ning see pole arendaja Reterra Estate jaoks esimene Tartu projekt. „Raadimõisa Kodu puhul oleme rakendanud päris palju meie esimese Tartu korterarenduse Jaamamõisas asuva Lumina Kodud puhul kogutud klientide tagasisidet. Oleme teadlikumad, kuidas esiteks Tartu kliendini jõuda ning mis klientidele rohkem ka näiteks siselahenduste ning arhitektuuri puhul sümpatiseerib ja mida teadlik tarbija tänapäeval hindab,“ toob Reigo Randmets, Reterra Estate tegevjuht uue arenduse puhul esile.

Mart Saa, LAAM Kinnisvara partneri ja Eesti Kinnisvarafirmade Liidu juhatuse liikme sõnul on toode Tartu klientide jaoks väga õigesti positsioneeritud. „Arenduse müük algas aktiivselt ja huvi korterite vastu on jätkuvalt suur. Julgen väita, et see arendus on kevadel ja suvel teinud Tartu turul rekordarv müüke. Tartu ja Tartumaa klientidele sümpatiseerib ERMi ja samas ka linna lähedus, roheline keskkond pargi näol ja arhitektuur. Müügiga alustasime märtsi keskel ja seni pole huvi raugenud ning klientide poolt oodatakse juba ka järgmiste majade müüki.  Hinnastamine on arendaja poolt väga mõistlik – ruutmeetrihinnad on alates 1650€,“ toob Saa esile.

Tarmo Roos, Mapri Ehituse tegevjuht: “Koostöös arendusfirma Reterra meeskonnaga jätkame tänavu suuremas mahus ja Raadimõisa Kodu, Tartu suurima arenduse esimene etapp valmib meil koos NOBEga juba tuleva aasta alguses.”

Ergo Leiger, NOBE elamuehituse valdkonnajuht: „Ehitajad koos arendaja ning kogenud arhitektidega on projekti algstaadiumist peale teinud tihedat koostööd selle nimel, et rakendada parimaid kaasaegseid ehituslahendusi, mis tagaksid korterite funktsionaalsuse ja efektiivsuse mõistliku hinnatasemega, samas kvaliteedis järeleandmisi tegemata.“

Raadimõisa Kodu on esimene suurem kortermajade kompleks, mis ehitatakse Raadile otse ERMi ligidusse. Varasemad sarnased arendused Raadil asuvad pigem Kõrveküla maantee ääres ning suurema liiklusega piirkonnas. Raadiraja tänaval, kus uued korterid asuma hakkavad, näevad arendaja ja ostjad tugevusena aga suuremat privaatsust ning head asukohta. Kokku tuleb arendusse 8 maja ning esimesed 2 valmivad juba 2020 kevadel.

Reterra Estate OÜ on kodumaisel kapitalil põhinev kinnisvara arenduse ja investeerimisega tegelev ettevõte. Kiirelt kasvava firma peamised investeeringud on suunatud ärikinnisvara ja elukondliku kinnisvara arendusprojektidele Tallinnas ning Tartus. Ettevõtte eesmärgiks on pakkuda arendusi, mis on kvaliteetsed ning kasutajate poolt pikaajaliselt kõrgelt hinnatud.