Jaapanis lõppes Patarei merekindluse alale keskendunud arhitektuurivisioonide konkurss. Tehnoloogiafirma Lumion korraldatud võistlusele laekus 30 kavandit, mis on loodud 3D tarkvaraga. Tokyos selgitati välja parim ning Patarei ajalooga kõige rohkem arvestav töö. Viimast kategooriat toetas koostöös Riigi Kinnisvaraga Eesti Mälu Instituut.

Parimaks kuulutati töö „Paralleelne sein“. Žürii hindas kõrgelt selle töö respekti Patarei ajaloolisuse vastu ja põlvkondliku sideme sõnumit, Patarei fassaadi peegeldavat müürimotiivi, samuti avalikke alade rohkust ja merepromenaadi.

Parimaks arhitektuurilahenduseks osutus julge töö „Fiat lux“, mis haarab Patarei lääneosa ja loob selleni merest kanali.

Parim esimest korda osalenud autor on loonud elegantse lahenduse „Tulevikutiivad“.

Erilist märkimist leidis rohke valgusega ja avar ambitsioonikas nägemus „Chrono-gyre“, mis läheb oma disainiga edasi Patarei sisehoovi.

Parim videoteostus on Patarei kõrvale amfiteatri stiilis suurürituste ala loov töö „Koos Patareiga“.

Lumioni omanikfirma LivingCG esindaja ja konkursi üks korraldajatest Chris Christophersi sõnul osutus Patarei ajalooline pärand jaapani tegijatele suureks väljakutseks. „Siiski tänu sujuvale koostööle ehitasime Jaapanis ja Eestis erinevate osapoolte vahel usalduse ja mõistsime kahe kultuuri üllatavat lähedust ning ühiseid arusaamu ajaloopärandi ja vaimsuse vallas. Kõik esitlused olid hästi läbimõeldud, asja juurde kuulus Eesti ja Patarei ajaloo läbitöötamine. Loodame, et Eesti inimesed hindavad neid visioone ning konkursiga tekitatud side on väärtuseks meie riikide koostöö edendamisel ka tulevikus,“ sõnas ta.
Konkursi tingimustes tuli arvestada hoone kasutusega hotelli-, äri- ja ajaviitealana ning Patarei domineerimisega piirkonnas.