Siseminister Mart Helme, Päästeameti direktori asetäitja Andreas Anvelt, Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin, Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ja Ehitus5ECO juhatuse liige Andres Neemre asetasid nurgakivi järgmisel aastal valmivale Nõmme päästehoonele. 

Päästeamet peadirektori asetäitja Andreas Anvelt tõdes, et Nõmme uut komandohoonet on kaua oodatud. „Komando on päästjale teiseks koduks ning vahtkonnad teiseks pereks, töö käib komandos 24/7. Seetõttu on oluline, et pakuksime oma päästjatele, kes teevad suure missioonitundega seda keerulist ja ohtlikku tööd, kaasaegset ja mugavat töökeskkonda,“ sõnas Anvelt.

Märtsi keskpaigas algas Nõmme päästehoone renoveerimine. Remondi ajal asuvad päästjad Vääna tänaval, renoveeritud majja kolitakse tagasi 2020 aasta suvel.

Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin ütles, et hindame kõrgelt võimalust ja usaldust läbi oma töö panustada meie riiki ja kohalikesse kogukondadesse. „Usun, et uuesti valmiv ja kohalikele oma Nõmme päästehoone tähendab palju selle kandi inimestele, pakkudes operatiivsemat abi ja turvatunnet,“ lisas Kusmin.

Jaama tn 4 uue päästehoone arhitekt Martin Lepplaan kirjeldas, et Nõmme päästekomando funktsionalistlik arhitektuuristiil on Nõmme linnaosale iseloomulik, hoone on end linnaruumis kehtestanud ning sobib keskkonda, seetõttu on uue päästehoone eesmärgiks järgida olemasolevat arhitektuurikeelt ning uusi elemente lisada minimaalselt. Uus hoone on laienenud vaid sisehoovi osas ning tänavapoolsed fassaadid on säilitanud esialgse mahu.

„Linnaosavalitsuse jaoks on oluline, et Nõmmel on oma päästekomando, kes jõuab kiirelt reageerida, kui abi peaks vaja minema. Järgmisel aastal möödub 110 aastat Nõmme tuletõrje loomisest. On omamoodi sümboolne, et Nõmme päästjad saavad selleks tähtpäevaks endale kaasaja nõuetele vastava hoone ning tänapäevased tööruumid,“ ütles Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

Uue päästehoonega paranevad energiatõhusus ja sisekliima, hoone katusele paigaldatakse päikesepaneelid. Päästehoonesse on planeeritud päästetehnika garaažid, komando õppeklass, ennetus- ja noorte ringi ruum. Päästjate võimalikult kiireks reageerimiseks on päästjate poolt enim kasutuses olevad ruumid ehk puhke, magamis, söögi- ja pesuruumid paigutatud toruliftide lähedusse ja otse päästetehnika garaaži kohale. Teise korruse lõunapoolsesse hooneosasse on paigutatud jõusaal ning läänepoolsesse hoonemahtu kontori- ja koosolekuruumid.

Nõmme päästehoone projekteerija on ConArte OÜ ning arhitekt Martin Lepplaan. Ehitaja Ehitus5ECO ning ehitusmaksumus on 1,9 miljonit eurot. Päästehoone valmib suvel 2020.

Riigi Kinnisvara koostöö Siseministeeriumi ja Päästeametiga jätkub – käimas on tööd Pärnu ja Sillamäe ühishoone ehitamiseks. Koostöös oleme hiljuti valmis saanud päästehooned Kihnus, Lihulas ja Vastseliinas.