Riigi Kinnisvara otsib hankega Laagri riigigümnaasiumi õppe- ja spordihoone ehituse peatöövõtjat. Laagri õppe- ja spordihoone kompleksi projekteerimise aluseks on arhitektuurivõistluse võidutöö „Kaks kantsi“, mille autorid on Anto Savi, Jürgen Lepper ja Maiu Uusmaa arhitektuuribüroost BOA arhitektid. Laagrisse rajatav kool alustab tegevust 2022. aasta 1. septembril.

Laagri õppe- ja spordihoone hanke pakkumuste esitamise tähtaeg on 26. august 2020 kell 11.00. Hankedokumendid on leitavad riigihangete registris viitenumbriga 224351.

540 õpilasele ja 45 õpetajale kavandatav tänapäevane õppe- ja spordihoone ehitatakse Saue valda Laagrisse, Kooli tänav 1 kinnistule. Uue õppehoone suletud netopindala on ca 4500 m², tegemist on A-energiaklassi hoonega. Planeeritav hoonestus on kavandatud kahe mahulise kompleksina. Kinnistute (Veskitammi 24 ja Kooli tn 1) lääne serva on planeeritud spordihoone ja ida serva gümnaasiumi õppehoone, mis on omavahel ühendatud esimese korruse tasapinnas kulgeva galerii kaudu. Lahendus tagab sujuva ühenduse kahe funktsiooni vahel ja samas loob avarad vaated ning head valgustingimused gümnaasiumi õppehoonele.

Gümnaasiumi ehitust ja sisustust rahastatakse Euroopa Liidu vahenditest, spordihoone ehitust Saue valla vahenditest.