Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas välja Rakvere riigigümnaasiumi õppehoone (aadressiga L. Koidula 11b) arhitektuurivõistluse.

Rakvere riigigümnaasiumi õppehoone ideekavanditelt ootame vajadustele ja ülesandele, arhitektuurset ning linnaehituslikku lahendust, arvestamist olemasolevate märgiliste hoonetega ja sulandumist perspektiivsesse (Vabaduse plats, linnalised ühendused Võimla ja L. Koidula tänavatega ja seotus pargiga) linnalisse olukorda ning hoone energiasäästlikkust ja ehitus- ning ekspluatatsioonikulusid.

Žüriisse kuuluvad Indrek Riisaar Haridus- ja Teadusministeeriumist, Rakvere linnaarhitekt Angeelika Pärna, Eesti Arhitektide Liidust Urmo Mets, Peeter Pere ja Mari Hunt. Žürii varuliige on Jaak Huimerind Eesti Arhitektide Liidust.

Ideekonkursi osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 16. oktoober 2019 kell 15. Ideekonkursi preemiafond on kokku 24 000 eurot.

Ideekonkursil osalemiseks, teavituste saamiseks ja küsimuste esitamiseks läbi e-riigihangete keskkonna peavad osalejad avaldama oma kontaktandmed, registreerudes hangete keskkonnas aadressil https://riigihanked.riik.ee „hankes osalejad“ lehel.

Riigihange „Rakvere riigigümnaasiumi õppehoone arhitektuurikonkurss ” on avaldatud riiklikus riigihangete registris, hanke viitenumber on 211579.