Neljakorruseline õppehoone koosneb kolmest ruudukujulise põhiplaaniga hoonest, mille juurde kuulub kõrg- ja madalhaljastusega linnapark.

Pakkumuste esitamise tähtaeg on 24.11.2021 kell 11:00. Hankedokumendid on leitavad riigihangete registris viitenumbriga 242017.

„Selleks, et tulevases Pelgulinna riigigümnaasiumis saaks iga õpilane kokku panna individuaalseid võimeid ja huvisid arvestava õpitee, töötame praegu kolme riigigümnaasiumi ühiste sihtide ja õppekorralduse raamiga. Lähiajal jätkame piirkonna koolide külastamist ja aasta lõpus kutsume kõiki huvilisi, eriti Põhja-Tallinnast, mõttetalgutele kogukonna rolli, koolikorralduse ja eesmärkide üle arutama,“ ütles Tallinna Pelgulinna riigigümnaasiumi direktor Indrek Lillemägi.

„Pelgulinna riigigümnaasiumi südames paikneb looduslikku mäekülje järgi disainitud ja läbi kolme korruse kulgev puidust astmestik. Hoonel on võimas puidust väline päikesevarjestus, mille funktsionaalsus on ühendatud päeva jooksul muutuva valgusega. Keskkonnaalase suunitlusega koolihoone puhul on eriline väline näituste ala, kus õpilased saavad ise istutada ning kujundada looduslikku maastikku. Lisaks istutatakse hoone ümber puudeväli, mis aja möödudes kasvab omanäoliseks linnapargiks, luues suurepärased võimalused õues olemiseks ja liikumiseks,“ sõnas Riigi Kinnisvara projektidirektor Raivo Toom.

„Tegemist on väga laiapõhjalise puidukasutusega haridushoonega, kus palju erinevaid kandeelemente ja nende viimistluskihte on disainitud puidust,“ lisas Toom.

Pelgulinna riigigümnaasiumi välimisse perimeetrisse on paigutatud klassiruumid ja suuremad avalikud alad, siseperimeetris on ruumid, mis ei vaja otsest päikesevalgust – tualetid, riietusruumid, abi- ja hoiuruumid. Õppehoone ehitusalune pind on 3773 ruutmeetrit ja suletud netopind 8274 ruutmeetrit. Kinnistule on projekteeritud juurdepääsu ja liikumisteed, jalgratta- ja autoparkla, kõrg- ja madalhaljastus.

Pelgulinna riigigümnaasiumi hoone on kavandatud aadressile Kolde puiestee 67a, Tallinnas. Õppehoone arhitektuurikonkursi võitis arhitektuuribüroo Arhitekt Must ideekavandiga «Seitse venda», arhitektid Ott Alver, Alvin Järving, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg ning Lisett Laurimäe. Pelgulinna riigigümnaasiumi ehitust rahastatakse riigieelarvelistest ja Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.