Riigi Kinnisvara meeskonnaga liitus hinnatud tegevarhitekt ja kolme Kultuurikapitali arhitektuuri aastapreemia laureaat, õppejõud ja endine Eesti Arhitektide Liidu asepresident Kalle Komissarov.

Arhitekti ametikoht on Riigi Kinnisvaras uus, küll on varasemalt meeskonnas töötanud arhitektiharidusega inimesi. Riigi Kinnisvaral on võimalus oma tegevusega olla avaliku ruumi loomes eeskujuks. Sellest eesmärgist lähtuvalt on uue ametikoha roll tagada Riigi Kinnisvara arendusprojektides koostöös kliendi ja meie meeskonnaga kvaliteetsed väli- ja siseruumilahendused, läbimõeldud ja kaasaegsed töökeskkonnad ning hea kliendikogemus.

Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin tõdes, et kinnisvaraarenduse projektide üheks peamiseks väljakutseks  on olnud lähteülesannete kvaliteet, mis on aluseks klientide vajadustele ja ootustele vastava kinnisvarakeskkonna loomisel. „Riigi Kinnisvara valdkonna kompetentsikeskusena saab oma tegevusega väga palju mõjutada kvaliteetse avaliku ruumi rajamist. Tipptasemel arhitekti kaasamisega loodame saavutada järgmise arenguhüppe ruumiloome kvaliteedis, eelkõige mõjutades ruumiloome protsessi selle algfaasis läbi ruumilise planeerimise lähteülesande ja projekteerimisprotsessi alguse. Lõpptulemus ning kasutajate rahulolu töö- ja teeninduskeskkonnaga sõltub suures osas just sellest,“ lisas Kusmin.

Riigi Kinnisvaras alustav Kalle Komissarov on volitatud arhitekt tase 7 kutsekvalifikatsiooniga ja Eesti Arhitektide Liidu liige. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala ning Berlage Instituudi Hollandis. Õpetanud Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonnas, olnud Kultuurkapitali nõukogu ja arhitektuuri sihtkapitali liige, töötanud mitmetes arhitektuuribüroodes ning võitnud nimekaid auhindu paljudelt arhitektuurivõistlustelt. Viimati oli ta Eesti Arhitektide Liidu asepresident. Kalle on avaldanud artikleid arhitektuurieriala ajakirjades, olnud toimetaja, esinenud loengutel ning osalenud arhitektuurivõistluste žüriides.

Kalle Komissarovi sõnul otsustas ta Riigi Kinnisvaraga liituda, sest usub teadmise jõudu ning tunneb, et tema teadmistest on läbi ettevõtte kasu kogu ühiskonnale laiemalt. „Et positiivsetele muutustele kaasa aidata tuleb loobuda mugavustsoonist, n-ö julgeda käed mustaks teha, viidates siin ühele eriti patriootlikule Veskimehe laulule, mille sõnad on kirjutanud Hando Runnel,“ ütles Komissarov ja lisas, et Riigi Kinnisvaral on lisaks põhikirjalistele ja strateegilistele teemadele ka laiem ühiskondlik vastutus, sest siinsed otsused mõjutavad kogu ehitusvaldkonna arengut ja muutumist: „Riigi Kinnisvaral on täita oluline roll, luues ühenduse keskvalitsuse kui ka kohaliku rohujuure tasandiga, et väikene ühiskond saaks toimida sünergias ja areneda harmooniliseks. Ma väldin anonüümset kliendi mõistet ja mõtlen ehitus- ja kinnisvaravaldkonna rohujuure tasandi all projekteerijat, ehitajat ja ka lõpp-kasutajat. Seega lisaks laiale, strateegilisele mõtlemisele peaks Riigi Kinnisvara olema ka dünaamiline ja taktikaline, mida ta ka siiani enamasti on olnud.“