Riigi Kinnisvara pani avalikule enampakkumisele Põltsamaa jõe kaldal asuva ajaloolise tähtsusega koolihoone alghinnaga 71 000 eurot. Pakkumisi kinnistute soetamiseks ootab RKAS 26. augustiks kella 13-ks.

Põltsamaa linnast ca 3 km kaugusel paiknevate kinnistute kogupindalaks on 5140 m². Müügiks olevatel kahel kinnistul – Kaarlimõisa tee 23 ja Kaarlimõisa tee 23a – paiknevad kivi- ning puithoone.

Kinnistu piirneb maalilise Põltsamaa jõega, milles leidub mitmeid kalaliike, nagu näiteks jõeforell, haug ja särg. Põltsamaa linnapaisule on kalade paremaks liikumiseks 2013. aastal avatud kalapääs. Aias kasvavad mõningad viljapuud ja marjapõõsad.

Kaarlimõisa tee 23 kinnistul paikneb 1824-ruutmeetrine kahekorruseline maakivist vundamendiga telliskivihoone, mis on varasemalt olnud kasutusel koolimajana. Ehitis on hilisklassitsistlikus stiilis ning selle kolmnurkne frontoon toetub kõrgetele puidust sammastele.

Kaarlimõisa tee 23a aadressil asub 74 m² pindalaga maakivist vundamendiga ühekorruseline puitmaja, mis on olnud varasemalt kasutuses kooli abihoonena.

Ajalooliselt peetakse koolihoonet kohalikus hariduselus olulist rolli mänginud ehitiseks. Eesti Aleksandri Linnakooli nime kandnud kool avati 20. augustil 1888. aastal vene õppekeelega linnakoolina, kuid kohustusliku õppeainena õpetati ka eesti keelt. 1893-1902 töötas koolis eesti kirjanik ja pedagoog Ernst Peterson-Särgava. Aleksandrikool lõpetas tegevuse 1906. aastal ning alates 1970ndatest kuni selle sulgemiseni asus hoones kutsekeskkool.

Kinnistutest 1,5 km kaugusel paikneb kaunis Kamari paisjärv. Järve ääres asub puhkeala ning hiljuti avatud veespordikeskus, pakkudes võimalust nautida puhkust järvel sportides või harrastada rannas nii rannavõrkpalli kui -jalgpalli.

Müügiinfo https://myyk.rkas.ee/et/muugikuulutused/kaarlimisa-tee23-vike-kamari-kla-pltsamaa-vald-jgeva-maakond.