Riigi Kinnisvara kuulutas välja Narva (Kraavi tn 1) õppekompleksi arhitektuurivõistluse, mis koosneb omavahel ühendatud riigigümnaasiumi ja põhikooli hoonest ning eraldiseisvast lasteaia hoonest. 

Arhitektuurivõistlust korraldab Riigi Kinnisvara, tellijateks on Narva Linnavalitsus (põhikooli ja lasteaia osas) ja Haridus- ja Teadusministeerium (riigigümnaasiumi ja ühisala osas). Ideekonkursi osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 11. september 2020 kell 15.00. Ideekonkursi preemiafond on kokku 27 500 eurot.

Riigi Kinnisvara arhitekt Kalle Komissarov ütles, et koolivõrgu programmi kohaselt on 2023. aastaks õppetööd alustanud kokku 24 riigigümnaasiumi, millest Narva tuleb kaks. „Esimese, Puškini tänava riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistlus toimus 2019 septembris. Nüüd on meil hea meel tutvustada teist Narva riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistlust, mille asukoht on kunagise vanalinna alal. See võistlus on ka lõppakord riigigümnaasiumite arhitektuurivõistluste seeriale,“ lisas Komissarov.

Võistlusala võib pidada suurema haridushoonete kompleksi osaks, mis hõlmab osaliselt Narva Muusikakooli ning Narva Vanalinna Riigikooli kinnistuid. Vahetus läheduses asuvad Narva polikliinik, ajalooline Kuningavall ning Gloria bastion koos sellel asuva Kunstigaleriiga. Kolmesaja meetri raadiuses asuvad Narva Kolledž, Narva ajalooline Raekoda ja Raekoja väljak, veidi kaugemale itta jääb Pimeaed ja Narva jõepromenaad, läände aga Narva Kesklinna Põhikool, hetkel rajatav EV100 pühendatud park ja lõuna poole Narva kesklinn.

Hetkel asub kinnistul Narva Eesti Gümnaasiumi amortiseerunud õppehoone. Olemasolevast hoonest säilitatakse vaid nn vana korpus (1960. aastal valminud hooneosa), mis võistluse raames integreeritakse hoonete mahtu.

Võistluse tulemusena valminud kavandi realiseerimine toimub kahes etapis: riigigümnaasiumi ja põhikooli ühishoone projekteerimisega on kavas alustada koheselt pärast võistluse tulemuste selgumist; lasteaia hoone projekteerimise ja ehitusega on kavas alustada projekti rahastamisel. Põhikoolis on kokku 135 õppekohta, kokku on kasulikku pinda ning üldpinda 1568 m². Riigigümnaasiumis on 252 õppekohta pluss õpetaja kohti 19. Gümnaasiumis on kokku 2266 m2 pinda. Riigigümnaasiumi ja põhikooli tiibasid ühendab 577 m2 suurune ühisala, kuhu on koondatud kahe asutuse poolt jagatavad funktsioonid.

Žüriisse kuuluvad esimees Indrek Riisaar Haridus- ja Teadusministeeriumist, Kaie Enno Narva Linnavalitsuse Arhitektuuri- ja Linnaplaneerimise Ametist, Toomas Adrikorn ja Jüri Soolep Eesti Arhitektide Liidust ning Kadi Karmann Eesti Sisearhitektide Liidust. Žürii koordinaator on Ivan Sergejev Studio Ivan Sergejevist.

Ideekonkursil osalemiseks, teavituste saamiseks ja küsimuste esitamiseks läbi e-riigihangete keskkonna peavad osalejad avaldama oma kontaktandmed, registreerudes hangete keskkonnas aadressil https://riigihanked.riik.ee „hankes osalejad“ lehel. Riigihange „Narva (Kraavi tn 1) õppekompleksi arhitektuurivõistlus” on avaldatud riiklikus riigihangete registris, hanke viitenumber on 224832.

Õppehoonete ehitamist rahastatakse Euroopa Liidu struktuurivahenditest meetme „Koolivõrgu korrastamine” tegevuse „Koolivõrgu korrastamise käigus toimuv jätkusuutlike koolide kaasajastamine” kaudu.