Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Eesti Arhitektide Liiduga korraldas Narva riigigümnaasiumi ja Kesklinna Põhikooli arhitektuurikonkursi, mille võitis Salto arhitektuuribüroo ideekavandiga „Tahvel“. Ideekavandi autorid on Maarja Kask, Ralf Lõoke ja Martin McLean.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri Mart Laidmetsa sõnul on sündmuse näol tegu märgilise verstapostiga Narva hariduselu edendamisel: „Oleme jõudmas tähelepanuväärsesse vahefinišisse, mil elanike arvult Eesti kolmanda linna olulistele õppehoonetele on valitud väärikad ja maitsekad arhitektuurilised lahendused.

Arhitektuurikonkursi koordinaator ja Riigi Kinnisvara projektidirektor Raivo Toom võttis kokku žürii tagasiside võitjatele: „Žürii hinnangul on töös on põnevust ja tundlikkust. Oskuslikult on hoone paigutatud olemasolevasse maastikku ja maastikku on märgatud, tekivad põnevad vaated sisehoovist läbi maja. Loodud on hoone kõrguslik dünaamika tänavaruumiga, samuti on sisemine keskkond tore, reljeefne, samas idee on lihtne. Uus ja vana suhestuvad hästi, juurdeehitus jätab heas mõttes ruumi vanale.“

Arhitektuurikonkursi teisele kohale tulnud ideekavandi „Boxx“ esitas konkursile arhitektuuribüroo Kolm Pluss Üks ning autoriteks on Siim Tiisvelt, Gert Guriev, Kerstin Kivila, Markus Kaasik, Karin Harkmaa ja Mihkel Meriste.
Kolmanda koha saavutanud ideekavand „Hariduse plats“, mille autorid on Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Kristo Põlluaas, Johannes Madis Aasmäe ning Liis Juuse arhitektuuribüroost Kuu.
Hariduse plats

Ergutuspreemia võitsid ideekavandid „Kõrguv“, mille autoriks on Kuno Mayr arhitektuuribüroost Kuno Mayr Architetto ning „Start“ esitanud arhitektuuribüroo Pluss ning autorid Indrek Allmann ning Kaspar Krass.

Narva riigigümnaasiumi ja Kesklinna Põhikooli arhitektuurikonkursi žüriisse kuulusid esimees Indrek Riisaar Haridus- ja Teadusministeeriumist ning liikmetena Narva Linnavalitsuse peaarhitekt Ivan Sergejev, Eesti Arhitektide Liidu arhitektid Margit Aule, Kalle Vellevoog ja Ülar Mark.

Ideekonkursi preemiafond on kokku 36000 eurot, mis jaguneb:
I koht 12000 eurot,
II koht 9000 eurot ja
III koht 6000 eurot.
Ergutuspreemiaid anti välja kaks ning kokku summas 9000 eurot.

Narva riigigümnaasiumisse on planeeritud õppekohti 720 õpilasele, põhikool ca 860 õpilasele. Koolid valmivad septembriks 2022.

Järgmisena korraldab Riigi Kinnisvara AS väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse projekteerimistööde tellimiseks ideekonkursi võitjaga. Gümnaasiumihoone ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.