Riigi Kinnisvara pikendas Patarei merekindluse avaliku enampakkumise pakkumuste esitamise tähtaega. Uus enampakkumise tähtaeg on 19. november 2019 kell 14.00.

Pikendamise põhjuseks on pakkumisest huvitatute poolt viimastel päevadel esitatud suur hulk täpsustavaid küsimusi. Enampakkumise tingimuste kohaselt peab kõigil pakkujatel olema võimalus Riigi Kinnisvara poolsete vastustega tutvumiseks ja vastustega arvestamiseks pakkumise tegemisel. Sellest tulenevalt on Riigi Kinnisvara otsustanud pikendada pakkumiste esitamise tähtaega 7 päeva võrra. Võrdluseks on lisaaja andmine riigihangete puhul sarnases situatsioonis tavapärane ning pakkujatele võrdsete tingimuste tagamiseks end õigustanud praktika.

Patarei merekindlus on avalikul enampakkumisel alghinnaga 4,5 miljonit eurot. Müügis on kolm merekindluse kinnistut: Kalaranna tn 28, Kalaranna tn 30 ja Vesilennuki tn 4. Patarei merekindluse suhtes kehtib Patarei ja Lennusadama piirkonna detailplaneering DP030970 ning Kalaranna tn 28 ja Vesilennuki tn 4 kinnistu detailplaneering DP037880. Detailplaneeringutest tulenevad õigused ja kohustused lähevad üle tulevasele kinnistute omanikule. Kinnistute sihtotstarve on elukondlik ning äri- ja ühiskondlik, hoonete arv võib olla kokku 11. Täpsem info Patarei merekindluse müügitingimustest ja pakkujate kvalifitseerimise tingimustest aadressil www.patarei.eu.

Patarei merekindluse avalikul enampakkumisel osalemiseks tuleb esitada oma pakkumus 19. novembril 2019 kella 14ks. Pakkumus tuleb esitada Riigi Kinnisvara AS kontorisse aadressil Lelle 24, 11318 Tallinn. Enampakkumise võidab hinnalt kõrgeim pakkumine, kuid pakkujad peavad hinnapakkumuste avamise eel läbima kvalifitseerimise vooru. Kui enampakkumine osutub edukaks, kinnitatakse tulemused detsembris. Müügileping sõlmitakse enampakkumise võitjaga 60 päeva jooksul enampakkumise tulemuste kinnitamisest.

Patarei merekindlus asub omanäolises ja arenevas Põhja-Tallinnas. Ainulaadse arhitektuurse ja omapärase sisearhitektuurse lahendusega merekindlus on äratuntav nii maalt kui merelt. Tegemist on ajaloolise hoonekompleksiga Tallinna merepiiril, mille ajalugu ulatub pea 200 aasta taha.

Patarei merekindluse müüki väljaspool Eestit nõustab Riigi Kinnisvara müügipartner Colliers International.