Riigi Kinnisvara on läbi 11 aasta toetanud edukaid kinnisvara- ja ehitusvaldkonna tudengeid stipendiumitega, tänavu laekus stipendiumikonkursile “Tuleviku tipud” rekordarv taotlusi. Virtuaalsel liftikõnede üritusel selgitati Riigi Kinnisvara ekspertide poolt 33 taotleja seast välja neli üliõpilast, kes pälvisid stipendiumid koos tunnustusega.

„Peame oluliseks, et meie valdkonna erialad oleksid noorte seas atraktiivsed. Näeme võimalusi nii tippteadlaste kui ka alustava põlvkonna kaasamises, sest uute ideede ja teadmistega saame luua innovaatilisi lahendusi ruumiloome valdkonnas eri sektorite ja paljude valdkondade ning osaliste koosmõjus,“ ütles Riigi Kinnisvara juht Kati Kusmin ja lisas, et  homse loovad tänased talendid, mistõttu soovib Riigi Kinnisvara kui Eesti suurim kinnisvaraettevõte märgata, tunnustada ja toetada uut andekat põlvkonda.

Ühe stipendiumi suurus bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppes on 1500 eurot, inseneri- ja magistriõppes 2000 eurot ning doktoriõppes 3000 eurot, millest kõrgkoolide sihtasutustel on lubatud kuni 10% sihtasutuste halduskuludeks maha arvata. Lisaks tekib stipendiumi saajatel võimalus tulla Riigi Kinnisvarasse tasustatud praktikale.

Riigi Kinnisvara stipendiumikonkursi „Tuleviku tipud“ omanikud 2020. aastal on:

Stipendiumile said kandideerida kõik bakalaureuse- või rakenduskõrgharidusõppe, inseneri- või magistriõppe ning doktoriõppe tudengid Tallinna Tehnikaülikoolist, Eesti Kunstiakadeemiast, Tallinna Tehnikakõrgkoolist, Tallinna Ülikoolist, Tartu Ülikoolist ja Eesti Maaülikoolist, kelle teadustöö suund on seotud Riigi Kinnisvara tegevuseesmärkidega.

Valdkonnad, mille uurimisel on tudengid oodatud kandideerima hõlmavad järgmisi teemasid:

Riigi Kinnisvara on toetanud valdkondlikku teadus- ja arendustegevust alates 2011. aastast läbi stipendiumikonkursside ja teadusuuringute- ja projektide toetamise osas. Üheksa aastaga on Riigi Kinnisvara toetanud kinnisvara- ja ehitusvaldkonna teadusuuringute läbiviimist enam kui poole miljoni euro ulatuses ning tudengeid stipendiumitega kokku juba rohkem kui saja tuhande euroga.