Riigi eelarvestrateegia raames otsustas valitsus järgmise perioodi kinnisvara investeeringud. Üle vaadati ka senine kinnisvara kasutus, mille alusel otsustati võtta suund Siseministeeriumi kolimiseks ministeeriumide ühishoonesse aadressil Suur-Ameerika tänav 1. 

„Käimasolev Siseministeeriumi uue peahoone arhitektuurivõistlus viiakse lõpuni, žürii valib võitja ning jagatakse välja preemiad. Võistlusele järgnevate edasiste tegevuste osas täna enne ühishoone analüüse ja arutelusid konkreetsed plaanid puuduvad,“ ütles Siseministeeriumi varade, planeerimise ja tehnoloogia asekantsler Piret Lilleväli. Lilleväli kommenteeris käimasolevat Siseministeeriumi uue hoone arhitektuurikonkurssi öeldes, et jätkuvalt oodatakse konkursilt töid, mis sobituks arhitektuuriliselt ümbritsevasse keskkonda ja arvestaks sealse miljööga. „Õnnestunud konkurss on samm edasi Kalaranna piirkonna arengus, kus on praegu peamiselt elumajad, kuid napib kontoripinda,“ lisas asekantsler.

Veebruaris 2021 kuulutas Riigi Kinnisvara koostöös Siseministeeriumi ja Eesti Arhitektide Liiduga välja Siseministeeriumi uue peahoone arhitektuurivõistluse Tallinnas, aadressile Vesilennuki tänav 9. Võistlus toimus eelvalikuga, mille raames on tänaseks portfoolio alusel välja valitud pakkujad, kellele on tehtud ettepanek esitada ideekavandid.

Ideekavandeid ootame pakkujatelt endiselt 20. maiks. Arhitektuurivõistluse tingimused ning ajaraam uuest otsusest olenemata ei muutu. Võistluse võitja on plaanis välja selgitada suve keskpaigaks. Arhitektuurivõistluse võitnud ideekavandist saab oluline lisaväärtus Vesilennuki tn 9 kinnistule, millega on läbimõeldud parim võimalik ruumiline ja visuaalne lahendus.

Kõnealune maatükk on tulevikus plaanis igal juhul hoonestada. Ka siis, kui sinna ei tule siseministeeriumi hoone, on läbimõeldud arhitektuurilahendus oluline, sest see tõstab olemasoleva maatüki väärtust tulevase võimaliku arenduse jaoks.

Arhitektuurivõistluse auhinnafondi suurus on kokku 27 000 eurot, preemiad jagunevad järgmiselt:
1.    Esimene koht/võitja – 9000 eurot
2.    Teine koht – 7000 eurot
3.    Kolmas koht – 5000 eurot
4.    Ergutuspreemia I – 3000  eurot
5.    Ergutuspreemia II – 3000 eurot

Žürii esimees on Lauri Lugna Siseministeeriumist. Žürii liikmed on Piret Lilleväli Siseministeeriumist, Oliver Alver Tallinna Linnaplaneerimise ameti arhitekt-ekspert, arhitektid Kai Süda ning Pelle-Sten Viiburg Eesti Arhitektide Liidust. Žürii varuliikmed on arhitekt Jaak Huimerind Eesti Arhitektide Liidust ning Jüri Triletski Siseministeeriumist.