Riigi Kinnisvara kuulutas välja stipendiumikonkursi „Tuleviku tipud“, et Eesti suurima kinnisvaraettevõttena märgata,  tunnustada ja toetada uut andekat kinnisvara- ja ehitussektori innovatsiooni vedavat põlvkonda.

Stipendiumile saavad kandideerida kõik bakalaureuse- või rakenduskõrgharidusõppe, inseneri- või magistriõppe ning doktoriõppe tudengid Tallinna Tehnikaülikoolist, Eesti Kunstiakadeemiast, Tallinna Tehnikakõrgkoolist, Tallinna Ülikoolist, Tartu Ülikoolist ja Eesti Maaülikoolist, kelle teadustöö suund on seotud Riigi Kinnisvara tegevuseesmärkidega.

Kinnisvaravaldkonna eksperdina läheb Riigi Kinnisvarale korda, et kogu ruumi- ja töökeskkonna loome, projekteerimise, ehituse ja kinnisvaravaldkonna tippspetsialistidele oleks Eestis järelkasv. „Peame oluliseks, et meie valdkonna erialad oleksid noorte seas atraktiivsed. Näeme võimalusi nii tippteadlaste kui ka alustava põlvkonna kaasamises, sest uute ideede ja teadmistega saame luua innovaatilisi lahendusi ruumiloome valdkonnas eri sektorite ja paljude valdkondade ning osaliste koosmõjus,“ ütles Riigi Kinnisvara juht Kati Kusmin ja lisas, et  homse loovad tänased talendid, mistõttu soovib Riigi Kinnisvara kui Eesti suurim kinnisvaraettevõte märgata, tunnustada ja toetada uut andekat põlvkonda.

Valdkonnad, mille uurimisel on tudengid oodatud kandideerima hõlmavad järgmisi teemasid:

Ühe stipendiumi suurus bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppes on 1500 eurot, inseneri- ja magistriõppes 2000 eurot ning doktoriõppes 3000 eurot, millest kõrgkoolide sihtasutustel on lubatud kuni 10% sihtasutuste halduskuludeks maha arvata. Lisaks tekib stipendiumi saajatel võimalus tulla Riigi Kinnisvarasse tasustatud praktikale.

Stipendiumile kandideerimiseks tuleb ühendust võtta oma ülikooliga ning esitada statuudis nõutud dokumendid – motivatsioonikiri, kus taotleja põhjendab oma vastavust esitatud eeldustele, CV ning õpingutulemuste väljatrükk. Lisaks peab stipendiumile kandideerija olema valmis kohtuma Riigi Kinnisvaraga, et teha 5 minutiline liftikõne, mille käigus tutvustada oma bakalaureuse-, magistri- või doktoritöö projekti. Kandideerimise tähtaeg sügisesel stipendiumikonkursil on Tallinna Tehnikaülikoolis 25. oktoober 2020, teistes ülikoolides 1. november 2020.