Riigi Kinnisvara korraldas Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Harku Vallavalitsuse tellimusel rahvusvahelise hanke Tabasalu haridushoonete kompleksi ehituse peatöövõtja leidmiseks. Hankele laekus 10 pakkumust ning ehitushanke võitis OÜ Astlanda Ehitus. Uus Tabasalu haridushoonete kompleks on plaanis avada 2021. aasta sügisel.

Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger tõdes, et heameel on alustada järgmist koolihoonete projekti koostöös heade partneritega. „Lisaks riigigümnaasiumi hoonele rajatakse Tabasalu haridushoonete kompleksi nii põhikooli kui spordihoone. Meie meeskonnad on valmis panustama parima tulemuse nimel ning ehitusööd algavadki juba maikuus,“ lisas Mäger.

Haridushoonete kompleks rajatakse Vahtra ja Nooruse tänavate vahelisele alale, olemasoleva Tabasalu Ühisgümnaasiumi ja spordikompleksi vahetusse lähedusse. Rajatav haridushoonete kompleks koosneb Tabasalu riigigümnaasiumi hoonest, kuueklassilisest põhikooli hoonest ning spordihoonest.

Ehitustööde kogumaksumus on 12,6 miljonit eurot, millest Tabasalu põhikooli ning spordihoone maksumus moodustab 7,3 miljonit eurot ja Tabasalu riigigümnaasiumi õppehoone 5,3 miljonit eurot. Summadele lisandub käibemaks. Riigigümnaasiumi hoone ehitusleping on sõlmitud Riigi Kinnisvara ning Astlanda Ehituse vahel, põhikooli ning spordihoone ehitusleping Harku vallavalitsuse ning Astlanda Ehituse vahel.

Tabasalu liginullenergia riigigümnaasiumi koolihoone on planeeritud kuni 360 õpilasele, põhikool kuni 550 õpilasele ning spordihoonesse kavandatakse täismõõtmetega spordisaal kuni 500 pealtvaatajale. Planeeritava riigigümnaasiumi netopind on ca 3500 m², põhikool ca 5700 m² ning spordihoone netopind ca 1400 m².

Haridushoonete kompleksi ja ideekavandi „Mets“ autorid on Pelle-Sten Viiburg ja Andro Mänd arhitektuuribüroodest Hoov AB ning Doomino Arhitektid. Kooli eskiisid arhitektide poolt https://photos.app.goo.gl/qK1vL4ZWSUetbxzt6.

Riigigümnaasiumi rajamist toetatakse riigieelarvelistest vahenditest ning Euroopa Regionaalarengu Fondist.