Riigi Kinnisvara korraldatud rahvusvahelisele hankele Tallinna Muusika- ja Balletikooli hoone ehituse peatöövõtja leidmiseks esitati 5 pakkumust, ehitushanke võitis AS Merko Ehitus Eesti. Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna Muusika- ja Balletikooli tuuakse kokku Tallinna Muusikakeskkooli, Tallinna Balletikooli ja Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õpilased. Pärnu mnt 59 rajatav kool alustab tegevust 2022. aasta 1. septembril.

Tallinna Muusika- ja Balletikooli direktor Eero Raun tõdes, et uue koolihoone rajamisega täitub unistus, mida Eesti kutselised muusikud ja tantsijad on kandnud juba üle poole sajandi. „Uus tegevuskeskkond võimaldab värskendada ka muusika- ja tantsuhariduse sisulist kvaliteeti, et tagada meie rahvuskultuuri jaoks oluliste valdkondade elujõulisus ja konkurentsivõimelisus rahvusvahelises kontekstis. Me teeme tipptasemel kooli, kuhu tahetakse tulla õppima ja õpetama üle Eesti, kogu Läänemere regioonist ja kaugemaltki. Meie missioon on toetada õppijate saamist meistriteks oma erialal ja õnnelikeks inimesteks oma elus, tuginedes omandatud haridusele ja õnnestunud eneseteostusele. Hoolikalt kavandatud ja kvaliteetselt ehitatud õppekompleks annab selleks parimad võimalikud tingimused,“ lisas Raun.

Koolihoonesse planeeritakse umbes 700 õppekohta. Uue hoone suletud netopindala on 23 860 m², tegemist on A-energiaklassi hoonega. Uus Tallinna Muusika- ja Balletikooli hoone saab maailmatasemel õppe-, harjutus- ja esinemistingimused. Lepingu raames ehitatakse ühe maa-aluse ja nelja maapealse korrusega õppehoone, millesse rajatakse lisaks muusikaõppeklassidele ja balleti harjutussaalidele auditooriumid, kontserdisaalid, raamatukogu, ujula, kohvik ja ruumid õpilaskodu jaoks.

Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin tõdes, et uue Muusika- ja Balletikooli loomine on kogu meeskonnale oluline projekt ning panustatakse parima tulemuse nimel. „Oleme saanud hea ja kogenud ehituspartneri, kellega koos uus ja kaasaegne koolihoone rajada. Kindlasti pakub projekt palju väljakutseid, kuid oleme valmis ning pühendunud, et kool avatakse 1. septembril 2022,“ lisas Kusmin.

Tallinna Muusika- ja Balletikooli hoone autorid on Atelier Thomas Pucher Austriast ning 3+1 arhitektid ja T43 Sisearhitektid Eestist. Insenerosade projekteerimise peatöövõtjaks on Novarc Group AS. Ehitusmaksumus kooli rajamiseks on ligikaudu 34,7 miljonit eurot (ilma reservi ning käibemaksuta). Edaspidi lisanduvad sisustuse ning muusikariistade investeeringud. Ehitustööd on plaanis lõpetada 2022. aasta kevadel.

Merko Ehitus Eesti juhatuse liige Jaan Mäe kiidab projektist paistvat ambitsiooni luua loomingut maksimaalselt toetav õpikeskkond. „Oleme teinud oma pakkumust ette valmistades tõsist eeltööd, et leida kõige tõhusam viis tuleviku tippartistide jaoks parima koolihoone rajamiseks. Oleme väga uhked, et saame oma ehituskunstiga Eesti muusika- ja tantsukunsti tulevikule kaasa aidata,“ rõhutas Jaan Mäe algavate ehitustööde olulisust Merkole.