Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas välja Narva riigigümnaasiumi õppehoone ja Kesklinna põhikooli õppehoone rekonstrueerimise (aadressiga Aleksander Puškini tn 29, 29a, 31, 33) arhitektuurivõistluse.

Narva riigigümnaasiumi õppehoone ja Kesklinna põhikooli õppehoone ideekavanditelt ootame kunstilist kvaliteeti, funktsionaalsust ja vastavust seatud võistlusülesandele. Olulised on planeeringuline lahendus ja sobivus ümbritsevasse linnaruumi, samuti ekspluatatsioonikulude optimaalsus hoone elukaare jooksul.

Žüriisse kuuluvad Indrek Riisaar Haridus- ja Teadusministeeriumist, Ivan Sergejev Narva Linnavalitsuse peaarhitekt, Eesti Arhitektide Liidust Ülar Mark, Kalle Vellevoog ja Margit Aule. Žürii varuliige on Martti Preem Eesti Arhitektide Liidust ning hääleõiguseta osaleb žürii töös koordinaatorina Riigi Kinnisvara esindaja Raivo Toom.

Ideekonkursi osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 11. september 2019 kell 15. Võitjad on kavas välja kuulutada sügisel. Ideekonkursi preemiafond on kokku 36 000 eurot.

Ideekonkursil osalemiseks, teavituste saamiseks ja küsimuste esitamiseks läbi e-riigihangete keskkonna peavad osalejad avaldama oma kontaktandmed, registreerudes hangete keskkonnas aadressil https://riigihanked.riik.ee „hankes osalejad“ lehel.

Riigihange „Narva riigigümnaasiumi õppehoone ja Kesklinna põhikooli õppehoone rekonstrueerimise arhitektuurivõistlus ” on avaldatud riiklikus riigihangete registris, hanke viitenumber on 211288.

Võistlusele saab pakkumusi esitada 11. septembrini.