Rocca al Mare väravasse, Vabaõhumuuseumi tee ja Paldiski maantee nurgale hakati ehitama eksklusiivset elu- ja ärihoonet. Kaheksakorruseline unikaalse arhitektuuriga ehitis kannab nimetust LAEV ning selles saab olema 30 korterit ja 18 äripinda.

Hoone arendaja, Triestate OÜ partnerid Kalev Raidjõe ja Kuldar Gil peavad eriliseks nii LAEV’a asukohta kui ka kogu kontseptsiooni. “Rocca al Mare on juba praegu Tallinna üheks hinnatumaks elu- ja ärikohaks, kuna siin on olemas läbimõeldud ja kõike vajalikku pakkuv infrastruktuur, kuid samas vaiksem keskkond, loodus ja terviserajad,” tõi esile Kalev Raidjõe. “Rocca al Mare on piirkonnana kiirelt arenev ning seetõttu väga atraktiivne nii kinnisvaraarendajatele kui ka ostjatele,” lisas Raidjõe. Raidjõe hinnangul on Rocca al Mare pealinna üks suurema potentsiaaliga kinnisvaraarenduse investeeringu piirkond 2016. aastal.

LAEV’a asukoht otse Rocca al Mare väravas muudab selle hoone kogu piirkonnale hästi äratuntavaks alguspunktiks. Kuldar Gil’i sõnul eristub LAEV oma unikaalse arhitektuuri, aga ka kaasaegsete ehituslike ja tehniliste lahenduste poolest. “Kuna tegemist on niivõrd eksklusiivse asukohaga, siis kogu arhitektuurne lahendus ja kasutatavad materjalid toetavad seda,” rõhutas Gil. “Meie põhimõte seda projekti kavandades oli see, et ehitame hoone, kus ise tahaksime elada ning mis oma lahendustelt ja kvaliteedilt oleks piisavalt eriline, et selle väärtus ajas jääks püsima,” lisas Kuldar Gil. Ta selgitas, et LAEV valiti majale nimeks mitmel põhjusel. “Laev on lihtne ja kergesti meeldejääv sõna, millel on kõik eeldused ka igapäevasesse kasutusse minna. Samas sümboliseerib see sõna tõelist tasakaalu, mis on võtmeteemaks nii selle hoone kui kogu piirkonna iseloomustamisel,” ütles Kuldar Gil. “Laeva nimetus andis hoone sise- ja välisarhitektuurile oma näo ja selge isikupära ning see on hea näide, kuidas arendajate visioon arhitektide kunstikeele toel tervikulikus kunstiteoseks vormub,” avab Gil hoone kontseptsiooni tausta.

Elu- ja ärihoones LAEV saab olema 30 korterit ning 18 äripinda. Hoone kõrgematel korrustel asuvate korterite suurus on ca 52 – 167 ruutmeetrit, esimesel neljal korrusel paiknevate äripindade maht kokku on ligi 3400 ruutmeetrit. Hoone arhitektuurse lahenduse autoriks on Raivo Kotov ja arhitektuuribüroo KoKo. Maja valmimisajaks on planeeritud 2017. aasta jaanuar ning ehitajaks on Embach Ehitus OÜ.

Elu- ja ärihoone LAEV arendajaks on Triestate OÜ, mille partnerid Kalev Raidjõe ja Kuldar Gil on kinnisvaraalaste projektide juhtimise, arendamise ja haldusega tegelenud 1998. aastast. Näiteks on nad erinevates projektmeeskondades osalenud Kawe Plaza, Pirita Rannahoone, Metro Plaza, Metalli Maja, Maestro Maja, Laulupeo 2 jpt arendustegevuses ja projektijuhtimises.