Kinnisvara ostmiseks on lisaks traditsioonilisele kodulaenule võimalik võtta ka näiteks hüpoteeklaenu või soodsama hinnaga kinnisvara puhul väikelaenu. Milliseid võimalusi ja mis tingimustel pank pakub kinnisvara soetamiseks, selgitavad SEB kliendihaldurid.

Kodulaenu ja hüpoteeklaenu võimalik laenusumma algab 7000 eurost ning tagatiseks on vaja kinnisvara (korter, eramu), mis asub Eestis.

Väikelaenu summa võib olla kuni 15 000 eurot ning sel puhul ei ole kinnisvaratagatis nõutud.

Kodulaenuga kinnisvara soetamine eeldab omafinantseeringut vähemalt 20%, KredExi käenduse korral vähemalt 10%. Omafinantseeringu puudumisel aktsepteerib aga pank ka lisatagatist. Kui laenusummast rääkida, siis see võib olla kuni 80% tagatiseks oleva eluaseme turuväärtusest. KredExi käenduse kasutamisel võib laenusumma moodustada aga kuni 90% tagatise turuväärtusest. Kui laenu tagatiseks olev eluase ei ole kliendi kodu, võib laenusumma olla kuni 60% vara turuväärtusest, hüpoteeklaenu puhul kuni 80% tagatiseks oleva eluaseme turuväärtusest.

Maksimaalne võimalik laenu tähtaeg on kuni 30 aastat, eeldusel, et laen makstakse tagasi hiljemalt laenusaaja 75. eluaastaks.

Maksimaalse laenusumma saate arvutada kodulaenu kalkulaatoriga.

Väikelaenu puhul võib maksimaalne laenu tähtaeg olla kuni 5 aastat. Laenu summa arvutamisel aitab teid väikelaenu kalkulaator.

Millal kasutada kinnisvara ostuks kodulaenu, millal hüpoteek- või väikelaenu?

Laenu võtmine on oluline otsus. Laenutaotleja peab enda jaoks põhjalikult läbi mõtlema, milleks ja kui palju ta laenu vajab ning kas ta on suuteline seda tagasi maksma. Pank on otsuse teadlikul ettevalmistamisel kliendile abiks.