Esimeses etapis esitasid taotluse konkursil osalemiseks 17 arhitektibürood, kellest pääseb teise vooru viis portfooliote hindamisel enim punkte saanud osalejat.

Portfooliovooru hindamiskriteeriumid tõstsid esile arhitektibürood, kellel on suur avalikke hoonete ja avaliku ruumi projekteerimise kogemus ning kelle loomingu kõrget kvaliteeti kinnitab suur arv arhitektuurikonkurssidelt võidetud auhindu ning omistatud preemiaid.

Linnaplaneerimise valdkonda kureeriva Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul on ootused võistlustöödele kõrged. „Soovime, et uus rannahoone võimaldaks mereäärset kohalolu ka sügistalvisel perioodil, mis toetaks kõikvõimalikke vabaaja tegevusi rannapargis. Ühtlasi peaks ka see arhitektuur kõnetama sügavamalt koos ümbritseva looduskeskkonnaga,“ avas Novikov linna ootusi konkursile.

Võrdse konkurentsi ja anonüümsuse tagamiseks žürii ees on konkurss anonüümne – osalejate nimed avalikustatakse võitjate väljakuulutamisel. Parima arhitektuurse lahenduse selgitab välja Tallinna linna esindajaid ja arhitektuurivaldkonna erialaspetsialiste koondav žürii. Žürii esimees on abilinnapea Andrei Novikov. Žüriisse kuuluvad linnavolikogu esindaja ja Põhja-Tallinna linnaosakogu juht Andrei Birov, Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Ignar Fjuk, arhitektid Jaak Huimerind, Villem Tomiste ja Lembit-Kaur Stöör ning maastikuarhitekt Merle Karro-Kalberg. Eksperdina on kaasatud Põhja-Tallinna linnaosa vanem Peeter Järvelaid.

Eskiiside esitamise tähtaeg on 30.märts 2020.