Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Ehitus5ECO OÜ sõlmisid lepingu Nukuteatri uue saali ehitamiseks ja olemasoleva hoone osaliseks restaureerimiseks. Ehitustegevusega on plaanis alustada oktoobri lõpus ning tööd lõpetada tuleval suvel. Lepingu maksumus on 3,98 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Teatrihoone juurdeehituse suuruseks on kavandatud 1 400 ruutmeetrit ehk ligi 1/3 olemasolevate hoonete kogumahust. Uude teatrisaali tuleb 422 istekohta. Lisaks ehitatakse juurde tehnilised ruumid küttele ja ventilatsioonile ja laoruumid valgustajatele, helitehnikutele ning videotehnikutele. Samuti rajatakse väliterrass ning paigaldatakse lift, millega tagatakse erivajadustega inimeste ligipääs nii NUKU muuseumi kui Nukuteatri olemasolevatesse saalidesse. Juurdeehitus ühendab senise teatri hoone ja muuseumi ühtseks tervikuks.

Teatrihoone laienduse arhitektuurse lahenduse on koostanud OÜ Karisma Arhitektid (Risto Parve, Diana Taalfeld, Kai Süda ja Kristo Kaskpeit). Ehitusprojekti on koostanud arhitektuuri ja inseneribüroo AS Amhold.

Nukuteatri olemasoleva hoone osalise restaureerimistööde käigus vahetatakse välja amortiseerunud katusekate, restaureeritakse uksed ja aknad ning korrastatakse hoone fassaad ja Nunne tänava äärne piirdemüür.

Ehitushanke pakkumiste hindamisel kasutati väärtuspunktide arvestamise meetodit, mille kohaselt andis pakkumuse maksumus 80 ja tööprogramm 20 väärtuspunkti. Viimane koosneb pakkuja poolt koostatavast ja esitatavast kolmest osast:

  1. Organisatsioonilise juhtimise ja kvaliteedikontrolli plaan – plaani eesmärgiks on tagada, et pakkuja (ning kaasatavate alltöövõtjate) teostatav töö on kõrgel kvalitatiivsel tasemel, tööd planeeritud ning juhtimine läbi mõeldud.
  2. Ehitustööde korraldamise plaan – plaani eesmärgiks on näidata, kuidas töövõtja kavatseb hankija eesmärki saavutada ning milliseid vahendeid ja meetodeid selleks kasutada.
  3. Ohutus- ja keskkonnaplaan – plaani eesmärgiks on tagada objektil töötavate inimeste turvalisus, platsiturvalisus ning piiratus kõrvalistele isikutele, samuti ehitusobjekti ümbritseva keskkonna kaitse ehitustööde ajal.